تازه های تکنولوژی

تصاویر منتشر شده ناسا از سیاره پلوتو، وجود یک جاندار حلزون مانند را روی این سیاره نشان می‌دهد

همانطور که اطلاع دارید، کاوشگر New Horizons شرکت ناسا ماموریت تصویربرداری از سیاره پلوتو را بر عهده داشته و در آخرین تصاویر ارسالی توسط این کاوشگر، دانشمندان ناسا در مورد احتمال وجود نوعی جاندار در این سیاره صحبت کرده‌اند. طبق عکس منتشر شده توسط این کاوشگر، آنها این احتمال را می‌دهند را که ممکن است بتوان در سیاره پلوتو، حیات مربوط به دیگر جانداران یا بهتر است بگوییم آدم‌های فضایی را پیدا نمود.

این تصویر که در آن جانداری همانند یک حلزون دیده می‌شود، در تایخ 24 دسامبر و توسط دوربین دوربُرد LORRI به ثبت رسیده و به خاطر فاصله‌ی بسیار زیادی که وجود دارد، این تصاویر روز گذشته به دست دانشمندان ناسا رسیده است. جالب است بدانید که در مورد “چیز سیاه‌رنگ” در عکس منتشر شده، همگان در مورد این عکس و احتمالات آن و همچنین حرکت چنین چیزی بر روی مناطق یخی این سیاره، در حال صحبت هستند.

شاید با توجه به شرایطی که حلزون در آن رشد می‌کند، نتوان انتظار داشت که موجودی شبیه به آن بخواهد در پلوتو وجود داشته باشد چرا که حلزون در شرایطی بسیار گرم و با وجود هیدروژن فراوان، رشد می‌نماید. اما این عکس به منطقه Sputnik Planum مربوط می‌گردد.

به هر حال شاید شرایط سیاره پلوتو به گونه‌ای باشد که حتی جانداری با چنین سیستم مشابهی نیز بتواند در آن رشد نماید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا