وزیر ارتباطات؛ تصمیمی برای فیلتر اینستاگرام گرفته نشده است

وزیر ارتباطات در مصاحبه ای که اخیراً در رادیو انجام داده در مورد فیلتر اینستاگرام گفت: هنوز قوه قضاییه و دیگر اعضا به جمع بندی ای برای فیلترینگ اینستاگرام نرسیده اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محمدجواد آذری جهرمی در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داده در مورد شبکه های اجتماعی و اینستاگرام […]

وزیر ارتباطات در مصاحبه ای که اخیراً در رادیو انجام داده در مورد فیلتر اینستاگرام گفت: هنوز قوه قضاییه و دیگر اعضا به جمع بندی ای برای فیلترینگ اینستاگرام نرسیده اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محمدجواد آذری جهرمی در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داده در مورد شبکه های اجتماعی و اینستاگرام عنوان کرده است که تا کنون هیچ هدفی برای فکر کردن اینستاگرام وجود نداشته، هرچند فشارهایی وارد شده تا این پلتفرم را فیلتر کنیم ولی تاکنون به جمع بندی به صورت جمعی نرسیده‌ایم.

جهرمی خاطرنشان کرد که بارها پیش آمده که از وزارت ارتباطات خواسته شده تا اینستاگرام فیلتر شود. وی افزود که فیلترینگ به وزارت ارتباطات مربوط نیست. وزییر ارتباطات اضافه کرد: مسئولیت صدور حکم و تصمیم‌گیری در مورد فیلترینگ در جای دیگری انجام می گیرد و نهادهای مربوطه مانند قوه قضاییه و دادستانی کل کشور قادر هستند بر اساس حکم کارگروه تعیین مصادیق فشارهایی را به نهادهای مربوطه وارد کنند اما وزارت ارتباطات قانونا اختیاری برای فیلتر کردن ندارد. وزیر ارتباطات پیش در نیز اعلام کرده بود علاقه ای به انجام فیلترینگ در وزارتخانه تحت اختیار خود ندارد.