بازی های آنلاین در فهرست فیلترینگ قرار گرفتند

گزارش های اخیر نشان می دهد موج فیلترینگ، بازی های آنلاین را نیز در بر گرفته است. بطوری که طی روزهای اخیر کلش آو کلنز نیز فیلتر شد. پس از آن نوبت به بازی های کالاف دیوتی موبایل و فورتنایت و همچنین دوتا ۲ و GSGO رسید که آنها هم در جمع بازی های فیلتر […]

گزارش های اخیر نشان می دهد موج فیلترینگ، بازی های آنلاین را نیز در بر گرفته است. بطوری که طی روزهای اخیر کلش آو کلنز نیز فیلتر شد. پس از آن نوبت به بازی های کالاف دیوتی موبایل و فورتنایت و همچنین دوتا ۲ و GSGO رسید که آنها هم در جمع بازی های فیلتر شده قرار گرفتند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش های منتشر شده در مورد بازی های آنلاین نشان می شده با هجوم موج فیلترینگ بسوی این بازی ها بسیاری از آنها در فهرست فیلترشدگان قرار گرفتند. پس از کلش آو کلنز که طی روزهای گذشته فیلتر شد اکنون بازی های دیگر نظیر نیز به آن اضافه شدند.

برخی کاربران اعلام کردند کالاف دیوتی موبایل روی برخی اینترنت های ثابت قابل دسترسی است اما از طریق اینترنت همراه نمی توان به آن دسترسی داشت. اما برای فورتنایت وضعیت بدتر است و تنها با ابزار تغییر دهنده آی پی ها امکان استفاده از آن وجود دارد. کاربران پی سی نیز در صورت استفاده از این ابزار دیگر امکان بازگشت آی پی ها به حالت اولیه را نخواهند داشت. همچنین سرور بازی کانتر استرایک یکی از بازی های محبوب کاربران ایرانی نیز از دسترس خارج شد. دو بازی دیگر یعنی دوتا دو و دستینی ۲ نیز در همین وضعیت قرار دارند. احتمالا در آینده بازی های بیشتری در لیست بازی های فیلتر شده قرار خواهند گرفت.