تازه های تکنولوژی

جراحی روباتیک حرفه ای بدون کمک انسان

استفاده از روبات ها در حین عمل جراحی، کار جدیدی نیست اما این موضوع که همه ی فعالیت ها در یک اتاق عمل تنها با کمک ربات ها انجام شده و انسان در آن هیچ دخالتی نداشته باشد، آزمایش جدیدی است که به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است. آزمایش هایی که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهند که می توان به ربات ها در این زمینه اعتماد کرده و یک عمل جراحی را به طور کامل به آن ها سپرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، به تازگی یک روبات جراح با نام STAR با کمک بازوی روباتیک خود اقدام به بخیه کردن بدن یک خوک کرده است و پس از بررسی های کامل یک تیم پزشکی، مطرح شده است که این بخیه ها بسیار حرفه ای بوده و حتی از کار بسیاری از جراحان حرفه ای نیز بهتر شده است. در این رابطه عنوان شده است که پزشکان حتی حرفه ای ترین آن ها، به دلیل لرزشی که در دست های آن ها وجود دارد خیلی وقت ها با مشکلاتی هنگام بخیه زدن مواجه می شوند اما روبات ها می توانند این کار را بدون هیچ مشکلی حتی بهتر از انسان ها انجام دهند.

این آزمایشات اخیر بر روی حیوانات راه را برای بررسی های بیش تر و آزمایش آن بر روی انسان ها فراهم می کند. محقق ارشد این پروژه، پیتر کیم، معتقد است که می توانیم امیدوار باشیم تا به زودی شاهد آزمایش های بیش تر بر روی انسان ها و دستیابی به نتایج جالب توجهی باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن