صحت تعدادی از اطلاعات لاگین آی‎کلاد دزدیده شده توسط هکرها تایید شد

این‎طور به نظر می‎رسد که گروهی از مجرمان سایبری تحت عنوان خانواده‎ی مجرمین ترک در واقع اطلاعات لاگین حساب‎های آی‎کلاد را در اختیار دارند. وب‎سایت ZDNet به تازگی موفق به دریافت اطلاعات لاگین چندین حساب از این گروه شده و صحت آن‎ها را مورد تایید قرار داده است. آن‎ها سپس با صاحبان این اکانت‎ها تماس […]

این‎طور به نظر می‎رسد که گروهی از مجرمان سایبری تحت عنوان خانواده‎ی مجرمین ترک در واقع اطلاعات لاگین حساب‎های آی‎کلاد را در اختیار دارند. وب‎سایت ZDNet به تازگی موفق به دریافت اطلاعات لاگین چندین حساب از این گروه شده و صحت آن‎ها را مورد تایید قرار داده است.

آن‎ها سپس با صاحبان این اکانت‎ها تماس برقرار کرده و 10 نفر در واقع با پاسخ خود اعلام کرده‎اند که اطلاعات درست بوده است و سپس آن را تغییر داده‎اند. این قضیه این سوال را پیش می‎کشد که آیا این گروه هکر در تاریخ 18 فروردین‎ماه سر وعده‎ی خود می‎مانند و اگر اپل غرامت آن‎ها را پرداخت نکند، از راه دور اطلاعات میلیون‎ها دستگاه اپل را پاک خواهند کرد؟

هکرها هم‎چنان اپل را تهدید می‎کنند

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

خود اپل پا پیش گذاشته و ادعا داشته است اطلاعات مربوط به اپل‎ آی‎دی و آی‎کلاد کاربران مورد نفوذ قرار نگرفته، یعنی اگر این هکرها اطلاعات لاگینی به دست آورده‎اند احتمالا از طریق خدمات شخص‎ثالث بوده است. گرچه گزارشی اخیرا منتشر شده که مدعی می‎شود اپل پرداخت غرامت را رد کرده است تا جلوی وقوع چنین رفتاری را در آینده نیز بگیرد.

در هر صورت به نظر ما تنها زمان صحت ادعای این مجرمین را مشخص خواهد کرد، ولی در حال حاضر اگر می‎خواهید مشکلی برایتان پیش نیاید توصیه می‎کنیم رمز عبور خود را تغییر دهید و اطلاعات لاگین‎تان را برای راحتی خیال به‎روزرسانی کنید.

بیشتر بخوانید: هکرها هم‎چنان اپل را تهدید می‎کنند