آیا سامسونگ در گوشی‌های رده پایین خود از پردازنده‌های مدیاتک استفاده خواهد کرد؟

اخبار دنیای فناوری طی روزهای گذشته با صحبت‎هایی همراه بوده است که شرکت سامسونگ در گوشی‌های رده پایین خود از پردازنده‌های مدیاتک استفاده خواهد کرد. رئیس این شرکت تراشه‎ساز، آقای Tsai Ming Kai، از صحبت در رابطه با مسائل اخیر مربوط به گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ اجتناب کرد. مدیرعامل مدیاتک در توضیح عدم میل […]

اخبار دنیای فناوری طی روزهای گذشته با صحبت‎هایی همراه بوده است که شرکت سامسونگ در گوشی‌های رده پایین خود از پردازنده‌های مدیاتک استفاده خواهد کرد. رئیس این شرکت تراشه‎ساز، آقای Tsai Ming Kai، از صحبت در رابطه با مسائل اخیر مربوط به گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ اجتناب کرد. مدیرعامل مدیاتک در توضیح عدم میل به جواب در رابطه با سوال مطرح شده در مورد فبلت سامسونگ اظهار داشت این شرکت کره‎ای از مشتریان مدیا‎تک به شمار می‎رود. این پاسخ نشان می‎دهد که به نظر سامسونگ به نوعی با مدیاتک قراردادی بسته است.

شرکت سامسونگ برای گوشی‎های رده‎پایین خود از چیپ‎هایی استفاده می‎کند که توسط شرکت‎های ناشناسی نظیر Spreadtrum ساخته شده‎اند یا از چیپ‎های ضعیف‎تر یا نسل قدیمی‎تر تراشه‎های اگزینوس خود استفاده می‎کند. به عنوان مثال، مدل ابتدایی گوشی گلکسی J1 (2016) سامسونگ دارای چیپست اگزینوس 3475 است که از یک پردازنده‎ی 4 هسته‎ای با سرعت کلاک 1.3 گیگاهرتز به همراه پردازنده‎ی گرافیکی Mali-T720 بهره می‎برد. یک مدل ابتدایی و ساده نظیر این گوشی ممکن است به جای این چیپست از سیستم روی چیپ ساخت مدیاتک استفاده کند.

50,000 کاربر T-Mobile از بلکبری به تلفن هوشمند جدید روی آورده اند

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

شایعه شده است که قرارداد سامسونگ با مدیاتک برای استفاده از 10 درصد چیپ‎های رده‎پایین این شرکت است. مدیاتک با ساخت چیپست‎های رده‎بالای Helio اخیرا برای خود شهرتی دست و پا کرده است. از بین این چیپست‎ها می‎توان به Helio X20 و Helio X25 اشاره کرد که از یک پردازنده‎ی 10 هسته‎ای بهره می‎برند. نمی‎توان انتظار داشت که سامسونگ به دنبال استفاده از چیپست‎های رده‎بالای شرکت مدیاتک نیز باشد، چون گوشی‎های رده‎بالای این غول کره‎ای مجهز به بهترین چیپست‎های اگزینوس ساخت خود سامسونگ هستند.