سامسونگ از هدست جدید Gear VR و دوربین Gear 360 رونمایی کرد

مهمان برجسته‎ی جشن سامسونگ در شب چهارشنبه گوشی Galaxy S8 بود. ولی به همراه این گوشی هدست جدید Gear VR و دوربین Gear 360، برای ویدئوها و تصاویر خانگی 360 درجه، نیز برای پیش‎فروش معرفی شدند. هدست Gear VR این هدست عملا با نسل قبلی خود فرقی نکرده ولی اندکی برای جا دادن گوشی گلکسی […]

مهمان برجسته‎ی جشن سامسونگ در شب چهارشنبه گوشی Galaxy S8 بود. ولی به همراه این گوشی هدست جدید Gear VR و دوربین Gear 360، برای ویدئوها و تصاویر خانگی 360 درجه، نیز برای پیش‎فروش معرفی شدند.

هدست Gear VR

این هدست عملا با نسل قبلی خود فرقی نکرده ولی اندکی برای جا دادن گوشی گلکسی اس 8 تغییر یافته است. پرچم‎دارهای جدید سامسونگ به خوبی برای مباحث واقعیت‎مجازی آماده هستند، وجود نمایشگر با عرض بیشتر بایستی به گسترده‎ کردن میدان دید کمک کند و پردازنده‎ی گرافیکی بسیار قوی‎تر است (خواه داخل چیپست اسنپ‎دراگون 835 قرار گرفته باشد، خواه اگزینوس 8895).

حال یک کنترلر حرکتی بخشی از بسته‎بندی فروش این هدست به شمار می‎رود که بسیار از نظر ظاهری و عملکرد مشابه با کنترل پلت‎فرم دی‎دریم گوگل است. کاربر یک ترک‎پد قابل کلیک گرد، یک ماشه در طرف دیگر به همراه بعضی از دکمه‎های کمکی (برگشت به عقب، هوم، تنظیم حجم صدا) در اختیار خواهد داشت.

این کنترلر باعث می‎شود تجربه‎ی انجام بازی‎های واقعیت‎مجازی به مراتب عمیق‎تر باشد چون به کاربر اجازه می‎دهد به جای این‎که یک مشاهده‎گر منفعل باشد، با محیط اطراف در تعامل قرار گیرد. کلیدهای کنترلی لمسی هم‎چنان در یک طرف خود هدست به چشم می‎خورند. این هدست با نسل‎های قبلی گلکسی‎ها تا گلکسی اس 6 نیز سازگار است.

این کنترلر جداگانه با قیمت 40 دلار فروخته می‎شود تا کاربران قدیمی Gear VR نیز قادر به تهیه‎ی آن باشند.

به یاد داشته باشید با آن‎که گوشی‎های Galaxy S8 و +S8 پیش‎نیازهای Google Daydream را دارا هستند ولی باز هم به صورت رسمی از آن پشتیبانی نمی‎کنند، گرچه سامسونگ به این قضیه فکر کرده است.

فروش هدست Gear VR جدید و کنترلر آن از 1 اردیبهشتماه با قیمت 129 دلار شروع می‎شود.

دوربین Gear 360

با آن‎که جزو دنیای واقعیت مجازی به شمار نمی‎رود ولی تصاویر سراسرنمای کروی مانند (هم برای ویدئوها و هم تصاویر) واقعا می‎تواند با یک هدست VR جالب باشند. دوربین جدید Gear 360 بر پایه‎ی نسل قبلی خود ساخته شده است و به کاربر اجازه می‎دهد محتوای بهتر و بیشتری ثبت کند.

به عنوان مثال، علاقه‎مندان قادر به ضبط ویدئوهای 4K خواهند بود، پیشرفت بارزی که به نسبت نسل ابتدایی این دوربین دیده می‎شود که ویدئوهای QHD ضبط می‎کرد. رزولوشن برای تصاویر پانورامای 360 درجه مهم است چون میدان دید بسیار گسترده‎تری را به نسبت تصاویر نرمال (میدان دید در حدود 75 درجه) در بر می‎گیرد.

هم‎چنین امکان استریم زنده‎ی ویدئوها در یوتیوب (به فرمت 2K) وجود دارد. به یاد داشته باشید که قسمت عظیم این عملیات توسط اپلیکیشن مربوطه در گوشی کاربر صورت می‎گیرد (و مشخص نیست که گوشی آهسته‎تر از S8 قادر به انجام این کار باشد).

دوربین جدید Gear 360 باتری با گنجایش بیشتر دارد ولی امکان استفاده از پک‎های باتری خارجی نیز وجود دارد. پایه‎های این دوربین حذف شده است و حال این دوربین بر روی یک پایه‎ی استوانه‎ای شکل قرار می‎گیرد (ولی هم‎چنان امکان نصب این دوربین بر روی یک سه‎پایه‎ی معمولی وجود دارد).

دوربین Gear 360 در سه‎ماهه‎ی دوم سال میلادی با قیمت 350 دلار به بازار می‎آید.