اپراتورهای تلفن همراه

ثبت بیش از 9 سیم‌کارت به نام یک‌نفر ممنوع شد

طبق مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات، هر مشترک و کاربر تلفن همراه در نهایت می‌تواند ۹ سیم‌کارت به نام خود ثبت کند.

باتوجه به اینکه در سال‌های گذشته برای ثبت‌نام سیم‌کارت برخی اطلاعات هویتی مشترکان مانند کدملی دریافت نمی‌شد و اغلب تخلفات در حوزه تلفن همراه توسط سیم کارت‌هائی صورت می‌گیرد که مالک آن از وجود آن بی خبر است، چندی پیش رگولاتور طرح ویژه‌ای اجرا کرده و بر این اساس اطلاعات هویتی مشترکان از جمله کدملی را به طور کامل جمع آوری کرده است.

از سوی دیگر سامانه‌ای با آدرس http://mobilecount.cra.ir/ به منظور استعلام تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام هر مشترک ایجاد شده است. مشترکان می‌توانند از طریق مراجعه به این سامانه و با وارد کردن کدملی خود تعداد سیم‌کارت‌هایی که در اپراتورهای مختلف مانند همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا به نام آن‌ها ثبت شده مطلع شوند.

مشترکان همچنین می‌توانند با ارسال کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از تعداد خطوط ثبت شده به نام آنها در اپراتورهای تلفن همراه کشور با خبر شوند.

در صورتی که تعداد اعلام شده کمتر از انتظار مشترک باشد ممکن است برخی از سیم‌کارت‌های در اختیار فرد به نام او ثبت نشده باشد یا اطلاعات هویتی برای برخی از خطوط فاقد کد ملی بوده یا کد ملی ثبت شده صحیح نباشد که در این صورت احتمال قطع این خطوط توسط اپراتورها وجود دارد. اما اگر تعداد سیم‌کارت‌های اعلامی بیشتر از انتظار فرد باشد نیز ممکن است تمام یا برخی از خطوط خود را بدون رعایت ضوابط و مقررات تغییر نام به دیگران واگذار کرده‌باشد یا بدون اطلاع فرد تعدادی سیم‌کارت به نام او در بانک اطلاعاتی اپراتورها ثبت شده باشد.

مشترمان تلفن همراه در صورت مشاهده مغایرت باید با به همراه داشتن کارت ملی و کد رهگیری به دفاتر امور مشترکین اپراتورها مراجعه و نسبت به رفع اختلاف مشاهده شده اقدام کند. جهت سلب امتیاز خطوط مورد نظر مشترک نیز رویت کارت ملی و درخواست امضاء شده وی کافی خواهد بود و دریافت هرگونه وجه جهت رسیدگی به اعتراضات سامانه وسلب امتیاز خطوط مورد نظر مشترک توسط دفاتر غیرقانونی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن