تازه های تکنولوژی

بزرگترین حمله DDOS به سرویس های وب آمازون خنثی شد

آمازون گزارش داده است که سرویس های وب این شرکت اخیراً توانسته است در برابر بزرگترین حمله DDOS از خود محافظت کند.  این حمله که به عنوان بزرگترین حمله ثبت شده در تاریخ می‌توان از آن یاد کرد با حداکثر ترافیک ۲.۳ ترابیت بر ثانیه انجام شده بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ZDNet، شرکت آمازون در گزارشی که در فصل اول ۲۰۲۰ منتشر کرد از وقوع یک حمله بسیار گسترده در ماه فوریه به زیرساخت شرکت خبر داد. همچنین آمازون اعلام کرد که دفع این حمله توسط AWS Shield انجام شده است. AWS Shield یک سرویس محافظتی برای مشتریان و پلتفرم های محاسباتی آمازون در برابر حملات بات‌ها و همچنین آسیب پذیری ها می باشد. آمازون از منشا این حملات چیزی عنوان نکرده است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

پیش از این نیز حملات دیگری توسط مهاجمان انجام گرفته بود. بزرگترین حمله پیش از این مربوط به مارس سال ۲۰۱۸ و حمله به شرکت NETSCOUT بوده است که با ترافیک ۱.۷۲ بر ثانیه انجام شده بود. در فوریه 2018 نیز گیت هاب با یک حمله بزرگ و با حداکثر ترافیک ۱.۳۵ ترابیت بر ثانیه مواجه شد که توانست از خود در برابر آن محافظت کند.

در حمله به سرویس های وب آمازون که به حمله انعکاسی معروف شده است از آسیب پذیری سرور شخص ثالث برای تقویت دیتاهایی که به آدرس آی پی قربانی ارسال می شود استفاده شده است. این حملات که از سال ۲۰۱۶ تاکنون بسیار گسترده شده است با استفاده از اکسپلویت  CLDAPانجام می گیرد. همچنین در گزارش آمازون آمده است که این شرکت در فصل اول سال جاری نیز توانسته بود ۹۹ درصد از حملات ترافیکی کمتر از ۴۳ گیگابیت بر ثانیه را دفع کند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا