اپراتور دولتی ترکیه شبکه های اجتماعی در جنوب این کشور را فیلتر کرد

ترک تلکام که به عنوان یکی از سه اپراتور مهم کشور ترکیه محسوب میشود ، دسترسی به شبکه های اجتماعی محبوب از جمله توییتر، واتس اپ، فیسبوک و اینستاگرام را در جنوب این کشور مسدود کرد. این اپراتور که بخشی از آن به دولت تعلق دارد ، همزمان با حملات این کشور به بخش های […]

ترک تلکام که به عنوان یکی از سه اپراتور مهم کشور ترکیه محسوب میشود ، دسترسی به شبکه های اجتماعی محبوب از جمله توییتر، واتس اپ، فیسبوک و اینستاگرام را در جنوب این کشور مسدود کرد. این اپراتور که بخشی از آن به دولت تعلق دارد ، همزمان با حملات این کشور به بخش های کرد نشین سوریه ، شبکه های اجتماعی سه شهر را به طور کامل فیلتر کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک نیوز و به نقل از wired ، برخی از شهرهای جنوب ترکیه اکنون به مدت 48 ساعت از دسترسی به شبکه های اجتماعی محبوب محروم هستند. بر اساس تحلیل های موسسه Netblocks ، که وضعیت اینترنت در جهان را بررسی میکند ، شهرهای غازی انتپ ، شانلی اورفا و هاتای دسترسی به شبکه های اجتماعی مذکور را ندارند.

شبکه های اجتماعی در ترکیه پس از کودتای ناموفق در سال 2017 به تنها منبع موثق اخبار مبدل شده است. بسیاری از روزنامه نگاران در این کشور خبرهای خود را بدین طریق منتشر میکنند. یکی از مدیران تحقیقات فناوری در ترکیه در این باره میگوید : با توجه به اتفاقاتی که در مورد سوریه و حمله به مناطقی از آن انجام گرفته است بنظر میرسد که  مقامات به قطع دسترسی گسترده متوسل شده اند. البته اینکه فیلتر شبکه های اجتماعی تنها در مناطق محدودی اتفاق افتاده است ، جای تعجب دارد.