هشدار برای علائم بیماری؛ کرونا ویروس نزدیک به مرزهای ایران

روابط عمومی وزارت بهداشت از نزدیک شدن این ویروس خطرناک به کشورهای همسایه خبر داد و از هموطنان خواسته تا مراقب بهداشت فردی خود باشند و هر علامت مشکوک را جدی بگیرند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، مدیر روابط عمومی این وزارت خانه در توئیتی از نزدیک شدن این ویروس به […]

روابط عمومی وزارت بهداشت از نزدیک شدن این ویروس خطرناک به کشورهای همسایه خبر داد و از هموطنان خواسته تا مراقب بهداشت فردی خود باشند و هر علامت مشکوک را جدی بگیرند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، مدیر روابط عمومی این وزارت خانه در توئیتی از نزدیک شدن این ویروس به مرزهای ایران خبر داد و گفت : اکنون مواردی از این ویروس در امارات، اقلیم کردستان، موارد مشکوک در عربستان، پاکستان مشاهده شده است. اکنون غربالگری کامل در کشور انجام میگیرد اما مانع قطعی در مقابل ورود ویروس نخواهد بود.

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت از کلیه مردم خواست تا این موضوع را جدی بگیرند و با بروز علائمی از تب و علائم حاد بیماری تنفسی مانند سرفه برای افرادی که از سفر چین برگشته اند یا با اینگونه افراد در تماس بوده اند برای آزمایش ویروس کرونا مراجعه کنند. این بیماری در دوره نهفتگی که معمولا 2 هفته طول میکشد هیچ علائمی ندارد و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع بوده و برای درمان مراجعه نکنند.

تاکنون مشاهده این ویروس در امارات تائید شده است. شخص مورد نظر تحت مراقبت کامل قرار دارد و حال عمومی وی پایدار است. از روز گذشته نیز کلیه مسافران از چین مورد آزمایش این ویروس قرار میگیرند و تا کنون موردی مشاهده نشده است. آزمایشات مربوط به دو گردشگر در یزد که پیش از این در شبکه های اجتماعی از ابتلای آنها به کرونا خبر داده بودند نیز منفی بوده است. وزیر بهداشت نیز از مردم خواست تا از روبوسی و دست دادن با افراد بیمار و سرماخورده جلوگیری کنند.