شایعه: شیائومی قصد دارد پردازنده‌های اختصاصی خود را تولید کند

سیستم روی چیپ، مهم‌ترین بخش هر گوشی‌هوشمند است که مسئولیت پردازش بسیاری از اطلاعات بر عهده‌ی این قسمت بوده و همواره سازندگان به ویژگی‌ها و توانایی‌های این قسمت، متکی هستند. همانطور که اطلاع دارید شرکت‌هایی همچون اپل، سامسونگ، هوآوی و … چیپ‌های اختصاصی خود را تولید می‌کنند و دیگر دست به دامان شرکت‌هایی همانند کوآلکام، […]

سیستم روی چیپ، مهم‌ترین بخش هر گوشی‌هوشمند است که مسئولیت پردازش بسیاری از اطلاعات بر عهده‌ی این قسمت بوده و همواره سازندگان به ویژگی‌ها و توانایی‌های این قسمت، متکی هستند. همانطور که اطلاع دارید شرکت‌هایی همچون اپل، سامسونگ، هوآوی و … چیپ‌های اختصاصی خود را تولید می‌کنند و دیگر دست به دامان شرکت‌هایی همانند کوآلکام، مدیاتک، انویدیا و … نیستند.

حال که شرکت چینی شیائومی به سرعت در حال تلقی در صنعت تلفن‌های همراه می‌باشد، احتمالا بخواهد چیپ‌های اختصاصی خود را طراحی کرده و بخش زیادی از هزینه‌ها را از روی دوش خود بردارد. البته این موضوع هنوز قطعی نیست و این اطلاعات که توسط وب‌سایت ETK China منتشر شده، اذعان دارد که پروژه‌ای مخصوص برای تحقیق و توسعه در مورد چیپ‌های اختصاصی در این شرکت در نظر گرفته شده است.

البته این اولین‌بار نیست که ما چنین اخباری و شایعاتی را می‌شنویم و پیشتر نیز و در ماه آگوست بود که اطلاعاتی همانند آنچه که هم‌اکنون شنیده‌ایم، منتشر شده بود. تکرار شدن این اخبار، می‌تواند این شایعه و احتمال وجود آن را تقویت نماید. باید اشاره داشته باشیم که اخیرا شرکت شیائومی نیز قراردادی با شرکت مدیاتک برای ثبت برخی از پتنت‌های این شرکت داشته که همین موضوع، بهانه‌ای برای ETK برای دامن زدن به این شایعه شده است.

ETK مدعی شده منابع آگاهی که اآنها برای انتشار اخبار خود استفاده می‌کند، اعلام کرده‌اند که هزینه‌ی بالای چیپ‌هایی که هم‌اکنون در محصولات این شرکت استفاده می‌شود، سبب شده تا آنها نیز همانند دیگر شرکت‌ها به فکر طراحی چیپ‌های اختصاصی خود باشند. خب این موضوع نیز واقعا صحت دارد و باید بگوییم که اگر شیائومی بخواهد خود چیپ‌های جدیدی را تولید نماید، در آینده می‌توانیم حتی شاهد کمتر شدن قیمت گوشی‌های هوشمند این برند چینی نیز باشیم.

در حال حاضر این اطلاعات را باید شایعه در نظر گرفت و باید منتظر بمانیم و ببینیم که در سال 2016 چه اتفاقی خواهد افتاد.