اخبار شرکت‌ها

شیائومی قصد تاسیس 1000 فروشگاه فیزیکی را دارد

در طول چند سال اخیر شیائومی یکی از محبوب‎ترین تولید‎کنندگان چینی گوشی‎های هوشمند بوده است. این شرکت در سال 2010 بنیان‎گذاری شد و با وجود بسیار نوپا بودن، توانسته ‎است به اولین تولید‎کننده‎ی گوشی‎هوشمند در چین تبدیل شود و به موفقیت‎های بسیاری دست پیدا کند. شیائومی برندی است که محصولات خود را “به صورت آنلاین” می‎فروشد و مردم چین به این روند فروش اینترنتی این شرکت عادت کرده‎اند، ولی به نظر می‎رسد که این قضیه در آینده تغییر پیدا کند، امری که افراد بسیار کمی انتظار آن را داشته‎اند.

مدیرعامل شیائومی آقای لی جون، می‎گوید که این شرکت در طول چند سال آینده هزار فروشگاه فیزیکی خواهد ساخت و هرکدام از آن‎ها وسعتی برابر با 250 متر مربع خواهند داشت. انتظار می‎رود که این فروشگاه‎ها نقدینگی اندکی برای شیائومی به همراه آورند، یا حداقل این شرکت طبق تحقیقاتی که انجام داده‎اند، چنین انتظاری را دارد. حالا شاید این سوال شکل گیرد که چرا شیائومی چنین تصمیمی گرفته است؟ خوب، به نظر می‎رسد که آن‎ها تحت تاثیر موفقیت شرکت‎های Vivo و Oppo قرار گرفته‎اند، دو شرکت چینی که به خوبی بر فروش در محیط غیر آنلاین تمرکز کرده‎اند و به لطف آن موفق به بالا رفتن در زنجیره‎ی فروش شده‎اند، در حالی‎که شیائومی دیگر در بین 5 تولیدکننده‎ی برتر گوشی‎هوشمند در دنیا قرار ندارد.

به نظر می‎رسد که این شرکت فرصت عالی برای بازکردن فروشگاه‎های فیزیکی برای خود متصور می‎شود و می‎توان این کار را نظیر شر‎ط‎بندی دانست که برای آن‎ها سود خوبی خواهد داشت. تصور عموم این است که شیائومی قصد باز کردن چنین فروشگاه‎هایی را در قاره‎ی آسیا دارد به نحوی که اکثریت آن‎ها در کشور چین خواهند بود و احتمال این وجود دارد که کشور هند نیز میزبان چنین فروشگاه‎هایی باشد. هنوز بسیاری از مصرف‎کنندگان جهانی منتظر ورود شیائومی به بازار جهانی و آغاز فروش جهانی محصولاتشان هستند، مخصوصا در اروپا و ایالات‎متحده و هنوز مشخص نیست که این کار رخ دهد یا خیر. موانع زیادی در برابر چنین اقدامی وجود دارد و حتی با آن‎که امید همگان بر صورت گرفتن آن است، آماده شدن این شرکت برای چنین تصمیمی طول خواهد کشید.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا