آپدیت جدید شیائومی برای گوشی‌هوشمند Mi 4i، مشکلات حرارتی این محصول را مرتفع خواهد کرد

به نظر می‌رسد که گوشی‌هوشمند Xiaomi Mi 4i، مدل ارزان‌قیمت‌تر از Mi 4، مشکلات افزایش حرارت را داشته و چند روزیست که خبرساز شده. البته اینبار پای چیپ Snapdragon 810 در میان نیست اما چیپ به کار رفته در این گوشی میان‌رده، Snapdragon 615  با 8 هسته‌ی پردازشگر با کلاک 1.7 گیگاهرتز و پردازنده‌ی گرافیکی […]

به نظر می‌رسد که گوشی‌هوشمند Xiaomi Mi 4i، مدل ارزان‌قیمت‌تر از Mi 4، مشکلات افزایش حرارت را داشته و چند روزیست که خبرساز شده. البته اینبار پای چیپ Snapdragon 810 در میان نیست اما چیپ به کار رفته در این گوشی میان‌رده، Snapdragon 615  با 8 هسته‌ی پردازشگر با کلاک 1.7 گیگاهرتز و پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 405 می‌باشد.

اما شیائومی برای مبارزه با مشکلات حرارتی این محصول، آپدیت جدید خود را با نام V6.5.4.0 LXIMICD و با حجم 804 مگابایت عرضه کرده که به نظر می‌رسد الگوریتم‌های مربوط به انتقال حرارت، تا حد زیادی تغییر پیدا کرده است و حالا کار کردن با گوشی، بسیار راحت‌تر از گذشته می‌باشد. پیشتر و اوایل ماه گذشته بود که اخباری در مورد داغ شدن بیش از حد Xiaomi Mi Note Pro که به چیپ Snapdragon 810 مجهز شده بود نیز خبرساز شد و حتی اعلام شد که این داغ شدن بیش از حد، می‌تواند موجب خراب شدن گوشی شود. اما بعدها و با انجام تحقیقات، مشخص شد که خراب شدن این محصول ناشی از بالا رفتن بیش از اندازه‌ی دمای چیپ نمی‌باشد و خود دستگاه معیوب بوده است.

Xiaomi Mi 4i receives update to help with overheating issues 2

اما گزارش داغ شدن Mi 4i توسط یکی از کاربران کشور هند منتشر شده و به همین دلیل مدیر بخش محصولات شیائومی در هند، آقای Jai Mani در این مورد اعلام کرده که این بروزرسانی جدید، فرکانس هسته‌ها، ولتاژ آنها و درگیر شدن هسته‌ها در نرم‌افزارهای مختلف را کنترل و بهبود خواهد بخشید. البته نباید ناگفته بماند که تا کنون گزارشات دیگری در مورد داغ شدن این محصول منتشر نشده است.

تبلیغات :

buy Neuralink