اخبار داخلیاطلاع رسانی

دریافت جایزه جامعه جهانی فناوری و اطلاعات توسط شبکه علمی ایران

ایران موفق به کسب افتخاری دیگر این بار در حیطه فناوری و اطلاعات در زمینه موضوعی پیشرفت فوق العاده قابل توجه شبکه علمی خود شد. محمدجواد آذری جهرمی که به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت حضور در رویداد WSIS 2019  راهی شهر ژنوِ سوئیس شده بود، خبر از بردن جایزه جامعه جهانی فناوری و اطلاعات در این اجلاس کاملا معتبر بین المللی داد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری اطلاعات ایران تک نیوز ایران موفق به دریافت یک جایزه معتبر دیگر این بار در زمینه فناوری و اطلاعات شده است که جای خرسندی و رضایت بخشی برای همه ملت شریف ایران دارد. در این خصوص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور؛ یعنی جناب آقای آذری جهرمی اظهار داشته است که کشورمان توانسته با طرحی تحت عنوان شبکه علمی ایران از 6 کاندیدای دیگر حاضر در این رویداد مهم فناوری اطلاعات سبقت گرفته و این جایزه ارزشمند را به افتخارات جمهوری اسلامی ایران اضافه نماید.

حضور ایران در WSIS 2019
حضور ایران در WSIS 2019

آذری جهرمی در ابتدا ابراز رضایت از کارنامه عملگرایانه همکاران و نیروهای متخصص خود در بخش فناوری و اطلاعات کرده است و سپس عنوان نموده که از خوشحالی سایر نمایندگان ایرانی در رویداد WSIS 2019 کاملا حیرت زده شده بودم و از نزدیک شاهد عصبانی بودن سایر رقبای ایران در این رویداد بزرگ و معتبر بین المللی بودم که با ایجاد تحریم های ناعادلانه خود، باز هم در کسب چنین جایزه و جلوگیری از انجام پیشرفت های کشورمان ناتوان بوده اند.

شایان به ذکر است که طرح شبکه علمی ایران در واقع یک پروژه مشارکتی از سوی بخش های دولتی و خصوصی کشورمان بوده است که طرف های دولتی پا گذاشته در این طرح سازمان های فناوری اطلاعات و همچنین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بوده است و طرف خصوصی شرکت کرده در این طرح ملی نیز هلدینگ سیمرغ سامانه بوده است. همچنین بد نیست بدانید طرح شبکه علمی ایران از سال 95 در دستور کار نهادهای نامبرده شده قرار گرفته است و در طی دو سال توانسته به عناون نخستین پروژه مشارکتی بخش های دولتی و خصوصی (PPP) شبکه ای جامع را برای رفع نیازهای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه ها، مراکز آموزشی و درمانی، حوزه های علمیه و همچنین نهادهای تحقیقاتی ایجاد نماید.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا