آموزش‌ها و مقالاتنرم‌افزار و اپلیکیشن‌هاویژه

5 اپلیکیشن اندرویدی برای انتقال پیامک‌ها از گوشی قدیمی به گوشی جدید

هنگام خرید یک گوشی‌هوشمند جدید قطعا مشکل اصلی شما انتقال فایل‌ها و همچنین اطلاعات شخصی موجود در گوشی قدیمی به گوشی جدید است. پیامک‌ها نیز جز این دسته اطلاعات به حساب می‌آیند که هر کسی دوست دارد که پیامک‌های قدیمی از گوشی خود را وارد گوشی جدید  کند. در صورتی که از برنامه‌ی Hangouts گوگل استفاده نکنید و وارد حساب شخصی خود در گوگل نیز نشوید، اندروید و گوگل نمی‌توانند در این راه به شما کمک کنند به همین علت مجبور خواهید شد تا به سراغ برنامه‌های ساخته‌ شده در این زمینه بروید.

به همین علت تصمیم گرفتیم که 5 برنامه‌ی اندرویدی که می‌تواند به شما در انتقال پیامک‌ها کمک کند را معرفی کنیم. برنامه‌ی اول در تمامی گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده است و بقیه‌ی برنامه‌ها مخصوص سازندگان گوشی‌های هوشمند است.

1. SMS Backup & Restore

برنامه‌ی اول معرفی شده در این مقاله SMS Backup & Restore نام دارد. همان‌طور که از اسم این برنامه پیداست، این برنامه به راحتی از پیامک‌های شما بکآپ گرفته و در گوشی جدید شما این پیامک‌ها را باز می‌گرداند. برای استفاده از این برنامه تنها به اندروید بالاتر از نسخه‌ی 1.5 نیاز خواهید داشت که امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند دارای این نسخه از سیستم‌عامل گوگل هستند.

در این برنامه‌ این امکان وجود دارد که کاربر به دلخواه پیامک‌های خود را بکآپ بگیرد، بکآپ گرفته شده را به ایمیل خود ارسال کند و آن‌ها را حتی در رایانه‌ی شخصی خود نیز مشاهده کنید. این برنامه به صورت رایگان در گوگل پلی قابل دانلود است و نسخه‌ی بدون تبلیغات آن 4.99 دلار قیمت دارد.

5 اپلیکیشن اندرویدی که می‌توانید پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید

2. HTC Transfer Tool

همان‌طور که از نام این برنامه نیز مشخص است، برنامه‌‌ی HTC Transfer Tool توسط شرکت اچ‌تی‌سی ساخته شده و از طریق Wi-Fi Direct این امکان را به کار می‌دهد تا پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید ارسال کند. برای استفاده از این برنامه داشتن نسخه‌ی اندروید 2.3 به بالا در گوشی قدیمی ضروری است و در گوشی جدید شرکت اچ‌تی‌سی نیز رابط کاربری  Sense 5 به بالا نیاز خواهد بود.

5 اپلیکیشن اندرویدی که می‌توانید پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید

3. Motorola Migrate

اگر به تازگی گوشی‌هوشمندی از شرکت موتورولا خریداری کرده‌اید و خواهان فرستادن پیامک‌های خود از گوشی قدیمی به گوشی جدید  هستید برنامه‌ی Motorla Migrate می‌تواند به کمک شما بیاید. این برنامه که به صورت رایگان در گوگل پلی قرار داده شده این امکان را به شما می‌دهد تا علاوه بر پیامک، اطلاعات تماس، مخاطبان و حتی فیلم و عکس‌های گوشی قدیمی  را به گوشی جدید ارسال کنید.

5 اپلیکیشن اندرویدی که می‌توانید پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید

4. Samsung Smart Switch

این برنامه نیز برای کسانی که به تازگی گوشی‌های شرکت سامسونگ را خریداری کرده‌اند می‌تواند مفید واقع شود. با استفاده از این برنامه امکان ارسال پیامک‌ها، اطلاعات تماس، مخاطبان و فیلم‌ و عکس‌های کاربر وجود دارد. برای استفاده از این برنامه نسخه‌ی اندروید گوشی شما باید حداقل 4 باشد و اگر هم از گوشی اپل به گوشی سامسونگ مهاجرت کرده‌اید نیاز به نسخه‌ی iOS 5.0 به بالا خواهید داشت. همانند برنامه‌های قبلی، این برنامه هم به صورت رایگان در گوگل پلی قرار داده شده است.

5 اپلیکیشن اندرویدی که می‌توانید پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید

5. Xperia Transfer Mobile

در نهایت به گوشی‌های شرکت سونی می‌رسیم. اگر به تازگی گوشی‌های اکسپریای شرکت سونی را خریداری کرده‌اید و به پیامک‌های گوشی قدیمی خود نیاز دارید برنامه‌ی Xperia Transfer Mobile می‌توان به راحتی کار انتقال پیامک‌ها را برای شما انجام دهید. برای استفاده از این برنامه نیز گوشی شما باید حداقل از سیستم‌عامل اندروید 4 به بالا پشتیبانی کند. داشتن نسخه‌ی iOS 4.0 برای گوشی‌های اپل و ویندوز فون 8 برای گوشی‌های ویندوزفون از مشخصات لازم برای استفاده از این برنامه است. Xperia Transfer Mobile به صورت رایگان در گوگل پلی قابل دانلود است.

5 اپلیکیشن اندرویدی که می‌توانید پیامک‌های خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا