طراحی نوعی کفش خاص که برای دوندگان توسعه یافته است

مهندسان ام آی تی نوعی کفش خاص برای دوندگان طراحی کردند که دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بوده و به نوعی یک تحول در فناوری کفش‌های کتانی به شمار می‌رود. این کفش‌ها می‌توانند عملکرد مطلوبی را در زمان دویدن ارائه کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک جفت کفش مناسب می‌تواند باعث […]

مهندسان ام آی تی نوعی کفش خاص برای دوندگان طراحی کردند که دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بوده و به نوعی یک تحول در فناوری کفش‌های کتانی به شمار می‌رود. این کفش‌ها می‌توانند عملکرد مطلوبی را در زمان دویدن ارائه کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک جفت کفش مناسب می‌تواند باعث افزایش عملکرد دوندگان شود. به همین دلیل مهندسان ام آی تی ی کفشی را توسعه دادند که می‌تواند نوعی کفش ایده‌آل برای دوندگان بوده و در آینده جستجو برای کفش ایده‌آل را برای آنها آسان‌تر کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده مدل جدید طراحی شده به طور خاص روی عملکرد دوندگان تاثیر گذاشته و میتواند تغییر عمده‌ای را در آنها ایجاد کند. مهندسان موسسه فناوری ماساچوست مدلی ساده و قدرتمند را طی مطالعه اخیر خود برای ساخت کفش ارائه کردند. در طراحی این مدل برخی از ویژگی‌های دوندگان از قبیل قد، وزن، ابعاد و همچنین ویژگی‌های ضروری مانند سفتی و فنری بودن کفی کفش نیز مورد بررسی قرار گرفت.

داده‌های جمع آوری شده باعث شد تا مدل راه رفتن دوندگان طی استفاده از کفش‌های مختلف شبیه سازی شود. در نهایت یک جفت کفش توسعه یافت که حداقل میزان مصرف انرژی را داشته و می‌تواند حداکثر عملکرد را ارائه کند. محققان این موسسه فناوری مدل توسعه یافته جدید را نوعی طراحی ارزشمند برای ساخت کفش‌های ورزشی می‌دانند که می‌تواند در آینده باعث جابجایی مرزهای نوآوری شود.

جنیفر چو فوق دکترا در آزمایشگاه ورزشی موسسه ماساچوست ضمن تاکید تاثیر بالقوه این مدل در دنیایی در حال توسعه مربوط به کفش‌ها در این مورد گفته است: در حاضر تولید کنندگان و طراحان کفش از چاپ سه بعدی استفاده می‌کنند. می‌توان کفش‌ها را با طیف وسیع‌تری از قابلیت‌ها برخلاف یک صفحه معمولی فوم ساخت. مدل جدید نیز می‌تواند کفش‌های جدیدی را طراحی و عملکرد بالایی را ارائه کند.

هدف محققان از تولید این مدل خاب کفش‌های مناسب با سبک‌های مختلف دویدن به صورت فردی بوده است. به گفته محققان در آینده کاربران می‌توانند تنها با ارسال ویدیوی دویدن خود یک کفش سفارشی با چاپ سه بعدی سفارش دهند.

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال