بعد از نتایج مالی ضعیف، سامسونگ قیمت گلکسی اس 6 و اس 6 اج را کاهش می‌دهد

سامسونگ در سه ماهه‌ی گذشته‌ی سال میلادی نتایج مالی ضعیفی را کسب کرده و نتوانسته سود مورد انتظار خود را کسب کند. از عوامل ایجاد این علت می‌توان به انتظارات بیش از حد برای فروش گلکسی اس 6 و همچنین هزینه‌های زیاد تبلیغات برای پرچمدار تازه وارد این کمپانی کره‌ای دانست. سود کسب شده در […]

سامسونگ در سه ماهه‌ی گذشته‌ی سال میلادی نتایج مالی ضعیفی را کسب کرده و نتوانسته سود مورد انتظار خود را کسب کند. از عوامل ایجاد این علت می‌توان به انتظارات بیش از حد برای فروش گلکسی اس 6 و همچنین هزینه‌های زیاد تبلیغات برای پرچمدار تازه وارد این کمپانی کره‌ای دانست.

سود کسب شده در سه ماهه‌ی دوم سال میلادی 49 میلیارد دلار بوده است که کاهش 8 درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد. درآمد کسب شده توسط سامسونگ در این سه ماه نیز نسبت به سه ماهه‌ی دوم سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است. در حالیکه ممکن است این آمار‌ها برای شما ناامید کنند به نظر آید، سامسونگ از اوایل ماه گذشته این اعداد و ارقام را به درستی پیش بینی کرده بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

سامسونگ قبل از معرفی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس دوران خوبی را در بازار گوشی‌های هوشمند سپری می‌کرد. بعد از معرفی این دو گوشی و همچنین در دست گرفتن بازار توسط بعضی از کمپانی‌های چینی شاهد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند خود بوده است. به گفته‌ی سامسونگ میزان فروش گلکسی اس 6 و اس6 اج بسیار پایین‌تر از میزان انتظار این کمپانی بوده است.

سامسونگ، ساعت هوشمند Gear A را با پشتیبانی از شبکه‌ی 3G معرفی کرد

از طرفی دیگر رقیب اول سامسونگ در عرصه‌ی تلفن‌های هوشمند، اپل بسیار خوب عمل کرده است. آیفون 6 توانست رکورد فروش‌های اپل برای یک گوشی را در طی مدت زمان خاصی بشکند و 47.5 میلیون دستگاه به فروش رسانده است. بنابراین درآمد اپل به 49.6 میلیارد دلار رسید و سود خالص 10.7 میلیارد دلار نیز از آن این کمپانی شد.

حال سامسونگ برای رهایی از زیر فشار مالی قصد دارد تا قیمت دو پرچمدار خود را کاهش دهد و از طرفی دیگر کمتر از دو هفته‌ دو فبلت جدید را معرفی می‌کند. شاید گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس بتوانند تغییراتی را در بازار به وجود آورند و بار دیگر سامسونگ تاج پادشاهی گوشی‌های هوشمند را بر سرش بگذارد. البته نقش اپل و رویداد این کمپانی در ماه سپتامبر را نیز نباید فراموش کنیم.