به‌ دنبال مشکلات باتری گلکسی نوت 7 سامسونگ، اپل تولید آیفون 7 را افزایش داد

به دنبال افزایش تعداد گوشی‌های گلکسی نوت 7 که دچار حریق شده‌ و تعداد آنها به 35 دستگاه رسید، سامسونگ طی فراخوانی بی‌سابقه، اقدام به جمع‌آوری تمامی این گوشی‌های هوشمند نمود. هر چند گلکسی نوت 7 فروش بسیار خوبی را برای سامسونگ به همراه داشت، اما مشکلات باتری و آتش گرفتن آن به هنگام شارژ […]

به دنبال افزایش تعداد گوشی‌های گلکسی نوت 7 که دچار حریق شده‌ و تعداد آنها به 35 دستگاه رسید، سامسونگ طی فراخوانی بی‌سابقه، اقدام به جمع‌آوری تمامی این گوشی‌های هوشمند نمود. هر چند گلکسی نوت 7 فروش بسیار خوبی را برای سامسونگ به همراه داشت، اما مشکلات باتری و آتش گرفتن آن به هنگام شارژ شدن دستگاه، باعث شد تا سامسونگ با هزینه 1 میلیارد دلاری، خود را از شر این کابوس کوتاه، خلاص کند.

البته مشکلی که سامسونگ برای یک هفته با آن دست و پنجه نرم می‌کرد، برای دیگر رقبا همچون شرکت اپل بسیار خوش بود. اینطور که اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد، اپل با استفاده از این موقعیت تولیدات آیفون 7 را تا 10 درصد افزایش داده است. هر چند منابع داخلی اپل در مورد این افزایش تولید نظر دیگری داشته و از برنامه‌های این شرکت برای گسترده کردن استفاده کاربران از آیفون 7 صحبت می‌کنند. اینطور که آنها اعلام می‌کنند، آنها برای تعویض آیفون 7 با آیفون‌های قدیمی‌تر کاربران، تولیدات خود را افزایش داده‌اند.

سامسونگ 12500 عدد گلکسی اس 7 اج به ورزشکاران المپیک هدیه می‌دهد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

خب این صحبتی‌ست که از سوی مدیران اپل مطرح می‌شود اما اگر ما بخواهیم از دیدگاه تحلیل‌گران به موضوع نگاه کنیم، شاید بتوانیم افزایش 10 درصدی تولید آیفون 7 را به گلکسی نوت 7 نسبت دهیم. اینطور که اپل اعلام کرده، آنها قصد دارند محصول جدید خود را تا 9 روز دیگر وارد بازار کنند. از طرفی، دارندگان گلکسی نوت 7 می‌توانند دستگاه خود را به صورت رایگان تعویض کنند که این موضوع نیز 1 تا 2 هفته طول می‌کشد. شاید همزمانی این موضوع با ورود آیفون 7 به بازار، باعث شود تا برخی از کاربران بخواهند به جای گلکسی نوت 7، نسل جدید آیفون را خریداری کنند.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که دارندگان گلکسی نوت 7 و افرادی که از طرفداران سامسونگ هستند، تا چه اندازه نسبت به این شرکت وفادار خواهند ماند.