اپل تایید کرد: لنز دوربین آیفون 7 از یاقوت کبود ساخته شده است

براساس گزارش‌های رسیده، اپل ممکن است از یاقوت کبود برای لنزهای دوربین آیفون 7 استفاده نکرده باشد. این گزارش بر اساس آزمایشی که بر روی لنزهای دوربین این گوشی انجام شد منتشر گردید به طوری که بر روی لنزهای آیفون 7 اپل نسبت به ساعت‌های Tissot که از یاقوت کبود ساخته شده‌اند به راحتی خط و خش […]

براساس گزارش‌های رسیده، اپل ممکن است از یاقوت کبود برای لنزهای دوربین آیفون 7 استفاده نکرده باشد. این گزارش بر اساس آزمایشی که بر روی لنزهای دوربین این گوشی انجام شد منتشر گردید به طوری که بر روی لنزهای آیفون 7 اپل نسبت به ساعت‌های Tissot که از یاقوت کبود ساخته شده‌اند به راحتی خط و خش می‌افتد.

حال امروز اپل به صورت رسمی تایید کرد که در لنزهای آیفون 7 از یاقوت کبود استفاده کرده است. حتی در بخش پوشش دهی Touch ID نیز از یاقوت کبود استفاده شده و اپل سعی کرده تا بهترین جنس را برای مقاومت بیشتر لنزهای آیفون 7 به کار گیرد. اپل مدعی شده که در آزمایش صورت گرفته با ساعت شرکت Tissot، عمل شکستگی انجام شده و ربطی به خش افتادن بر روی لنز آ‌یفون 7 ندارد. براساس گفته‌های اپل، شکستگی در صورتی رخ می‌دهد که فشار بیش از حد با دستگاه‌‌های پیشرفته بر روی لنزهای آیفون 7 صورت بگیرد و ضخامت لنزهای این گوشی با ضخامت ساعت Tissot اصلا قابل مقایسه نیست.

دکمه هوم در آیفون سال آینده اپل جای خود را به یک دکمه مجازی خواهد داد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بنابراین اپل پیشنهاد داده تا برای هرچه شفاف‌تر شدن این ماجرا، این آزمایش را بر روی یاقوت کبود با همان ضخامت لنزهای آیفون 7 انجام دهند تا کاربران بتوانند به شکل بهتری قضاوت کنند. گویا این‌بار حق با اپل است چراکه ضخامت ساعت Tissot به راستی با ضخامت لنز دوبین آیفون 7 قابل مقایسه نیست و شاید بهتر باشد این آزمایش با شرایط متفاوتی بار دیگر صورت بگیرد.