مک بوک جدید اپل از باتری اکسترنال نیز پشتیبانی می‌کند

همانطور که در خبر‌ها هم داشتیم USB 3 تایپ C قابلیت‌های زیادی را برای مک بوک‌های جدید شرکت اپل اضافه کرده. یکی از این قابلیت‌ها پشتیبانی از هارد اکسترنال برای مک بوک بوده و خبر خوب دیگر بر طبق گفته‌ی 9to5Mac مک بوک جدید اپل قابلیت پشتیبانی از باتری اکسترنال را نیز خواهد داشت. این‌ها همگی به لطف USB-C به کار رفته در مک بوک جدید اپل می‌باشد که احتمالا برای کروم بوک جدید گوگل نیز همین مسئله صادق است.

همانطور که در خبر‌ها هم داشتیم USB 3.0 تایپ C قابلیت‌های زیادی را برای مک بوک‌های جدید شرکت اپل به ارمغان آورده است. یکی از این قابلیت‌ها پشتیبانی از هارد اکسترنال برای مک بوک بوده و خبر خوب دیگر بر طبق گفته‌ی  9to5Mac مک بوک جدید اپل قابلیت پشتیبانی از باتری اکسترنال را نیز خواهد داشت. این‌ها همگی به لطف USB-C به کار رفته در مک بوک جدید اپل می‌باشد که احتمالا برای کروم بوک جدید گوگل نیز همین مسئله صادق است.

9to5Mac در حالی این خبر را منتشر کرده که با کارکنان شرکت اپل صحبت‌هایی در این مورد داشته و ادعا می‌کند اپل قابلیت پشتیبانی از ابزار‌های اکسترنال را بر نداشته و به شخص ثالث اجازه استفاده از USB-C را می‌دهد.

مک بوک جدید اپل

قبل از این، پیدا کردن یک شارژز اکسترنال برای مک بوک‌های اپل کار بسیار سختی بود و باید هزینه‌های گزافی جهت خرید آنها پرداخت می‌شد، اما حالا به لطف جدیدترین پورتهای USB استفاده شده، می‌توان به بازار رفت و یک باتری اکسترنال را به راحتی خریداری نمود. به هر حال بازار لوزام جانبی مربوط به USB-C بسیار گسترده است. در نتیجه مک بوک جدید اپل علاوه‌بر طراحی فوق‌العاده زیبا و سبک خود به نظر می‌رسد قابلیت‌های بیشتری هم داشته باشد.

فعلا باید منتظر گسترده‌تر شدن بازار ابزار‌های جانبی USB-C در تمامی نقاط جهان باشیم که احتمالا با ورود مک بوک‌های جدید اپل و کروم‌بوک‌های گوگل و همچنین لپ‌تاپ های دیگر شرکت‌ها این اتفاق سریع‌تر می افتد.