دوربین‌های دیجیتال حالا قادرند تاریک‌ترین مکان‌ها را به خوبی به تصویر بکشند

تقریبا اکثر ما دنیای عکس‌بردای را دوست داریم اما برخی این دنیا را تفریح خود نمی‌دانند و از آن به عنوان روشی برای زندگی استفاده می‌کنند. شاید در دوربین‌های آنالوگ بتوان با قراردادن فیلم‌های سریع‌تر در شرایط محیط کم نور کیفیت آن‌ها را بهتر کرد اما دوربین‌های دیجیتال طی ۲۰ سال گذشته با پیشرفت‌های زیادی […]

تقریبا اکثر ما دنیای عکس‌بردای را دوست داریم اما برخی این دنیا را تفریح خود نمی‌دانند و از آن به عنوان روشی برای زندگی استفاده می‌کنند. شاید در دوربین‌های آنالوگ بتوان با قراردادن فیلم‌های سریع‌تر در شرایط محیط کم نور کیفیت آن‌ها را بهتر کرد اما دوربین‌های دیجیتال طی ۲۰ سال گذشته با پیشرفت‌های زیادی رو‌به‌رو بوده‌اند. پیشرفت این دوربین‌ها حالا به جایی رسیده که تقریبا در محیطی بدون نور و با عملکرد فوق‌العاده ISO می‌توان باز هم تصویر برداری کرد.

به عنوان مثال در ویدئویی که منتشر شده می‌توانیم شاهد دوربین جدید A99 II سونی باشیم که تنها توسط قابلیت ISO به چه شکلی اتاقی را که تنها با دو شمع روشن نگه داشته شده به تصویر می‌کشد. طبیعتا این قابلیت برای دوربین‌های پیشرفته‌ای نظیر دوربین A99 سونی قابلیتی چشم‌گیر به حساب نمی‌آید اما ویدئوی منتشر شده برای تازه‌واردان دنیای عکاسی به خوبی مشخص می‌کند که این دنیا به چه مرحله‌ای رسیده است. این در حالی است که در نقد و بررسی‌های انجام شده، دوربین مورد اشاره با توجه به برچسب قیمتی که دریافت کرده عمل‌کرد فوق‌العاده‌ای را از خود نشان نداده است.