نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

تجربه چت صوتی واقعی تر در کلاب هاوس با جلوه های صوتی- فضایی

کلاب هاوس جلوه های صوتی فضایی را به پلتفرم خود اضافه کرده که کاربر در هنگام گفتگو صدا را از موقعیت های فیزیکی مختلف شنیده و امکان تداعی زنده بودن فضا وجود دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کلاب هاوس در تابستان امسال قابلیت دیگری را برای کاربران اندرویدی فعال کرده است که جلوه های صوتی فضایی یا فراگیر نام دارد. بدین ترتیب کاربران در گفتگو و در روم های صوتی دیگر صداها را به صورت فلت نخواهند شنید بلکه صدا به صورت واقعی تری تجربه خواهد شد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

این جلوه های صوتی فضایی کمک می کند تا فرد احساس کند صدا را از موقعیتهای مختلف شنیده و فضا به صورت زنده برای وی تداعی خواهد شد. جاستین اوبرتی که به تازگی از گوگل به کلاب هاوس به عنوان مدیر فناوری اضافه شده است اعلام کرد با استفاده از تنظیمات صوتی میتوان تجربه فضای فیزیکی را در روم های صوتی ایجاد کرد.

 کلاب هاوس یک پلتفرم صوتی است به صورت مجازی افراد را در یک فضا دور هم جمع می‌کند. در صورت پخش صدا به صورت فلت در این فضا کاربر حس خوشایندی نخواهد داشت. اما فناوری های جدید صوتی می تواند کمک کنند تا فضای روم ها واقعی تر شود بطوری که کاربران تصور می‌کنند افراد از قسمت‌های مختلف فضای جلسه در حال صحبت هستند.

قابلیت جدید کلاب هاوس از فناوری Head Related Transfer Function استفاده می کند که در آن بین کانال های استریو و تکرار صدا تاخیر ایجاد کرده تا با فرکانس های بالا و پایین از منشاء صدا فضای صوتی داخل روم ها را واقعی تر جلوه دهد. به گفته کلاب هاوس کاربران با هدفون های سیمی و بیسیم می‌توانند از این صدای فراگیر بهره مند شوند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. برنامه بیخودیه. توی هر روم چندین نفر هستن و زمان زیادی طول میکشه تا افراد به نوبت صحبت کنن. همه هم نظرات الکی میدن

  2. جالب شد. میشه بخاطرش این برنامه رو نصب کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا