هزینه‌های سرسام‌آور، قربانی جدیدی می‌گیرد

خداحافظی با ورک‌ پلیس: متا بر هوش مصنوعی و دنیای مجازی تمرکز می‌کند

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اعلام کرد که با هدف تمرکز بر توسعه هوش مصنوعی و متاورس، اپلیکیشن کاری خود به نام “ورک‌ پلیس” را تعطیل می‌کند. این تصمیم در روز سه‌شنبه اعلام شد و بر اساس آن، دسترسی کاربران به ورک‌ پلیس تا آگوست ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت و بعد از آن، امکان ارسال پست […]

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اعلام کرد که با هدف تمرکز بر توسعه هوش مصنوعی و متاورس، اپلیکیشن کاری خود به نام “ورک‌ پلیس” را تعطیل می‌کند. این تصمیم در روز سه‌شنبه اعلام شد و بر اساس آن، دسترسی کاربران به ورک‌ پلیس تا آگوست ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت و بعد از آن، امکان ارسال پست و برقراری ارتباط جدید وجود نخواهد داشت. با این حال، کاربران تا می ۲۰۲۶ فرصت خواهند داشت تا به اطلاعات موجود در حساب خود دسترسی پیدا کنند و آن‌ها را دانلود نمایند.

به گزارش سرویس شبکه های اجتماعی آٓژانس خبری تکنا، سخنگوی متا در این باره اعلام کرده است: “ما برای تمرکز بر توسعه هوش مصنوعی و متاورس که به اعتقاد ما شیوه‌ی کار را به طور اساسی تغییر خواهند داد، ورک‌ پلیس را تعطیل می‌کنیم. در طول دو سال آینده، به کاربران ورک‌ پلیس این امکان را می‌دهیم تا به محصول Workvivo شرکت زوم، که تنها شریک مورد تایید ما برای انتقال اطلاعات است، مهاجرت کنند.”

اپلیکیشن ارتباطات سازمانی ورک‌ پلیس در سال ۲۰۱۶ برای کسب‌وکارها با قابلیت‌هایی مانند گروه‌های چند شرکتی و فضاهای اشتراکی که امکان همکاری کارمندان سازمان‌های مختلف را فراهم می‌کرد، راه‌اندازی شد.

این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که غول شبکه‌های اجتماعی به شدت بر روی محصولات هوش مصنوعی و متاورس – یک محیط مجازی مشترک که به عقیده‌ی آن‌ها جانشین اینترنت همراه خواهد شد – سرمایه‌گذاری کرده است. این موضوع باعث نگرانی‌هایی در مورد افزایش هزینه‌ها و تاثیر منفی بر رشد این شرکت شده است.

متا اعلام کرد که ترتیبات صورت‌حساب و پرداخت برای کاربران ورک‌ پلیس تا آگوست سال جاری بدون تغییر باقی خواهد ماند. در حال حاضر، ورک‌ پلیس یک پلن ماهانه‌ی پایه به قیمت ۴ دلار برای هر کاربر ارائه می‌دهد که می‌توان آن را با افزونه‌هایی به مبلغ ۲ دلار برای هر کاربر در ماه ارتقا داد. صورت‌حساب ماهانه‌ی سازمان‌ها بر اساس تعداد کاربران مشمول صورت‌حساب محاسبه می‌شود، مگر اینکه یک پلن ثابت با تعداد کاربر مشخص داشته باشند.