عنوان محبوب FIFA 17 ششم مهرماه رسما عرضه خواهد شد

بدون شک اگر از علاقه‌مندان به سری بازی‌های فوتبال برای کامپیوتر و یا کنسول‌ها باشید، باید عناوین Pro Evolution Soccer و FIFA را بشناسید. شرکت EA که مسئول توسعه و ساخت بازی FIFA است، به صورت رسمی اعلام کرده که عنوان FIFA 17 قرار است در ششم مهرماه در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد. محبوبیت بسیار […]

بدون شک اگر از علاقه‌مندان به سری بازی‌های فوتبال برای کامپیوتر و یا کنسول‌ها باشید، باید عناوین Pro Evolution Soccer و FIFA را بشناسید. شرکت EA که مسئول توسعه و ساخت بازی FIFA است، به صورت رسمی اعلام کرده که عنوان FIFA 17 قرار است در ششم مهرماه در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

محبوبیت بسیار بالایی که این عنوان دارد، توسعه‌دهندگان را نیز به ساخت نسخه‌ای مخصوص برای کنسول‌های نسل ششم یعنی PS3 و Xbox 360 مجبور نموده و این‌طور که EA اعلام کرده، احتمال عرضه شدن این بازی برای این کنسول‌های قدیمی نیز وجود دارد. هر چند هنوز این موضوع به صورت قطعی تایید نشده است؛ اما دارندگان کنسول‌های Xbox One و PS4 و همین‌طور کامپیوترهای شخصی، می‌توانند این عنوان را در ابتدای فصل پاییز تجربه کنند.

البته باید توجه داشته باشیم که اگر EA بخواهد FIFA 17 را برای کنسول‌های نسل ششم نیز عرضه کند، خود فروش بیشتری خواهد داشت و کاربران بیشتری را سوی خود جذب خواهد نمود، اما محدودیت‌های بسیار زیادی که در مسیر ساخت و توسعه این بازی وجود دارد، ممکن است این امر را میسر نکند.

به تازگی تریلری جدید از این بازی نیز منتشر شده که عنوان “FOOTBALL HAS CHANDED” با معنای “فوتبال تغییر کرده است” در آن دیده می‌شود و این یعنی EA می‌خواهد دنیای کاملا جدید از فوتبال را پیش روی کاربران قرار دهد. لازم به ذکر است که Electronic Arts از 4 تن از بازیکنان مشهور و توانمند دنیای فوتبال که البته نام آنها ذکر نشده، برای طراحی حرکات و توسعه گیم‌پلی بازی استفاده نموده و قصد دارد این عنوان را به وسیله‌ی موتور بازی‌سازی قدرتمند Frostbite که در ساخت عناوینی همچون Battlefield از آن استفاده می‌شود، توسعه دهد.

[aparat]http://www.aparat.com/v/yaRkT[/aparat]

اینجا باید به این مورد اشاره داشته باشیم که طبق صحبت‌های قبلی شرکت EA، موتور بازی‌سازی Frostbite تنها می‌تواند در توسعه بازی‌های نسل جدید یعنی برای کنسول‌های Xbox One و PS4 مورد استفاده قرار بگیرد و اینکه EA چگونه می‌خواهد این بازی را برای کنسول‌های نسل قبلی نیز عرضه کند، هنوز مشخص نشده و شاید حتی هیچ‌وقت به واقعیت نپیوندد.