گلکسی نوت 7 سامسونگ اولین گوشی هوشمندی است که از سیستم 4x4MIMO پشتیبانی می‌کند

هفته‌ی گذشته بود که سامسونگ در یکی مراسم‌های رسمی که برگزار کرده بود، اطلاعاتی در مورد گلکسی نوت 7 را در اختیار کاربران قرار داد. اما یکی از جدیدترین مواردی که در مورد این گوشی‌هوشمند مشخص شده، پشتیبانی این دستگاه از سیستم 4×4GMIMO پشتیبانی می‌کند، سیستمی که می‌تواند عملکرد دستگاه در استفاده از شبکه‌ی اینترنت […]

هفته‌ی گذشته بود که سامسونگ در یکی مراسم‌های رسمی که برگزار کرده بود، اطلاعاتی در مورد گلکسی نوت 7 را در اختیار کاربران قرار داد. اما یکی از جدیدترین مواردی که در مورد این گوشی‌هوشمند مشخص شده، پشتیبانی این دستگاه از سیستم 4×4GMIMO پشتیبانی می‌کند، سیستمی که می‌تواند عملکرد دستگاه در استفاده از شبکه‌ی اینترنت را بهبود بخشیده و پایداری بیشتری را برای آن به همراه داشته باشد.

این سیستم که کوتاه‌شده عبارت Multiple Input Multiple Output می‌باشد، با استفاده از 4 آنتن می‌تواند ارتباط را با برج‌های سلولی گوشی، پایدارتر سازد. علاوه بر این، نه تنها این سیستم باعث افزایش سرعت رد و بدل شدن داده‌ها خواهد شد، بلکه در صورت از کار افتادن و یا درست عمل نکردن هر کدام از آنتن‌ها، امکان استفاده از دیگر آنتن‌ها وجود داشته و در حالت کلی، ارتباط با اینترنت پایدار خواهد ماند. اگر بخواهیم به صورت تئوری به این موضوع نگاه کنیم، حتی می‌توانیم بگوییم که عملکرد باتری نیز نسبت به قبل بهینه‌تر خواهد شد، هر چند ممکن است در عمل این اتفاق رخ ندهد.

سامسونگ تولید نسخه تخت کهکشانی‌های سری S را متوقف خواهد کرد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

باید اشاره داشته باشیم که پشتیبانی از این سیستم منوط به وجود مودم X12 LTE در چیپ دستگاه مورد نظر می‌باشد، مودمی که در چیپست Snapdragon 820 وجود دارد اما چیپ‌های Exynos سامسونگ فاقد آن هستند.