گیگابایت رسما کارت گرافیک R9 Fury WindForce را معرفی کرد

بالاخره شرکت گیگابایت نیز نسخه‌ی ویرایش‌شده و اختصاصی خود از کارت گرافیک قدرتمند R9 Fury شرکت AMD را با خنک‌کننده WindForce 3X و شماره‌ی مدل “GV-R9FURYWF3OC-4GD” معرفی کرد. پیشتر نیز گیگابایت دقیقا از همین سیستم خنک‌کننده قدرتمند برای کارت گرافیک GTX 980 Ti استفاده کرده بود و این یعنی جای هیچ شکی در مورد توان […]

بالاخره شرکت گیگابایت نیز نسخه‌ی ویرایش‌شده و اختصاصی خود از کارت گرافیک قدرتمند R9 Fury شرکت AMD را با خنک‌کننده WindForce 3X و شماره‌ی مدل “GV-R9FURYWF3OC-4GD” معرفی کرد. پیشتر نیز گیگابایت دقیقا از همین سیستم خنک‌کننده قدرتمند برای کارت گرافیک GTX 980 Ti استفاده کرده بود و این یعنی جای هیچ شکی در مورد توان WindForce وجود ندارد.

همانطور که اطلاع دارید شرکت AMD، دو مدل PCB برای این کارت در اختیار شرکای تجاری خود قرار داده بود که گیگابایت، نسخه‌ی اصلی و با PCB کامل را نسبت به نسخه‌ی کوچکتر، ترجیح داده است. البته این بدان معنا نیست که اندازه‌ی کارت گرافیک ساخته شده توسط گیگابایت بیش از حد استاندارد است؛ نه اینگونه نیست و استفاده از PCB بزرگتر، این امکان را برای سازندگان فراهم کرده تا بتوانند از سیستم خنک‌کننده بهتر و قدرتمند در کنار 3 فن توانمند برای دفع هوای گرم تولید شده، استفاده نمایند.

کارت گرافیک قدرتمند R9 380X WindForce 2X توسط گیگابایت معرفی شد

GIGABYTE Rolls Out the Radeon R9 Fury WindForce Graphics Card 3

اما R9 Fury WindForce نسبت به مدل کارخانه‌ای کمی اورکلاک شده و فرکانس هسته‌ی آن از 1000 به 1010 مگاهرتز افزایش پیدا کرده، در حالی که سرعت حافظه بدون تغییر، باقی مانده است. این غول قدرتمند، برق مصرفی خود را از یک جفت کانکتور 8-پین PCIe تامین می‌نماید، پس کاربران باید به فکر یک پاور قدرتمند برای این محصول باشند.

GIGABYTE Rolls Out the Radeon R9 Fury WindForce Graphics Card 4

خروجی‌های تصویر نیز شامل یک پورت DVI و یک پورت HDMI 1.4a در کنار سه کانکتور DisplayPort 1.2a می‌شود و هیچ مشکلی از بابت اتصال آن به سیستم نیز وجود نخواهد داشت.

هنوز قیمت نهایی که گیگابایت برای محصول جدید خود در نظر گرفته مشخص نشده اما احتمال دارد استفاده از طراحی خاص و سیستم خنک‌کنندگی قدرتمند در این کارت، قیمت آن را کمی بالاتر از 550 دلار ببرد.

GIGABYTE Rolls Out the Radeon R9 Fury WindForce Graphics Card 2