گوگل کروم از شما برای ورود به وب‌سایت‌های دانلود جعلی محافظت می‌کند

احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده که برای دانلود برنامه‌ی خاصی وارد سایتی شوید و در این سایت دکمه‌ای بزرگ به نام دانلود را مشاهده کرده وبا کلیک کردن بر روی آن شاهد دانلود شدن موارد بسیار عجیب یا منتقل شدن به سایتی دیگر باشید. تمامی گزینه‌هایی که تحت عنوان دانلود شما را فریب می‌دهند از […]

احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده که برای دانلود برنامه‌ی خاصی وارد سایتی شوید و در این سایت دکمه‌ای بزرگ به نام دانلود را مشاهده کرده وبا کلیک کردن بر روی آن شاهد دانلود شدن موارد بسیار عجیب یا منتقل شدن به سایتی دیگر باشید. تمامی گزینه‌هایی که تحت عنوان دانلود شما را فریب می‌دهند از این گونه دسته هستند و گوگل هم برای آن راه چاره‌ای اندیشیده است.

گوگل در به روز رسانی که در روز چهارشنبه برای مرورگر خود انجام داد از ورود شما به اینگونه سایت‌ها جلوگیری کرده و قبل از ورود، به شما در مورد این سایت و دانلود جعلی که وجود دارد اخطار می‌دهد. این قابلیت از این پس در گوگل کروم به صورت پیش فرض فعلا است. البته شما می‌توانید این ویژگی را غیر فعال کنید. کافی است به بخش تنظیمات گوگل کروم رفته و در آن‌جا با رفتن به بخش Advanced – Privacy گزینه‌ی Protect you and your device from dangerous sites را غیر فعال کنید.

گوگل‌ برنامه‌های اندروید و iOS خود را در صفحه‌ی اصلی سایتش تبلیغ می‌کند

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اگر هم این گزینه را فعال کرده باشید گوگل قبل از ورود شما به اینگونه سایت‌ها تصویر بالا را به شما نشان می‌دهد. در توضیحات این اخطار آمده که “شما در حال ورود به یک سایت فریب‌دهنده هستید. احتمال نصب هرگونه بدافزار یا نرم‌افزارهای جعلی بر روی رایانه‌ی شما بسیار زیاد است پس از ورود به این سایت خودداری کنید.” علاوه بر موارد گفته شده، معمولا اینگونه سایت‌ها اطلاعات شخصی افراد از جمله حساب‌های کاربری و بانکی را نیز به سرقت می‌برند.

گوگل برای اینکه وب‌مسترها را بیشتر از این موضوع آگاه کند مواردی را منتشر کرده که وب‌مسترها با رعایت کردن آن‌ها می‌توانند خود را از این اخطار جدا کنند.