اخبار شرکت‌ها

گوگل از Google Home در I/O 2016 رونمایی می‌کند؛ رقیب الکسا آمازون

چند ساعتی بیشتر با شروع کنفرانس I/O گوگل فاصله نداریم و انتظار می‎رود اخبار هیجان‎انگیز زیادی بشنویم. به عنوان مثال، شایعاتی در رابطه با رقیب الکسای آمازون به گوش می‎رسد که نام رمزی پروژه‎ی جیرجیرک (Project Chirp) را بر خود دارد. روزنامه‎ی نیویورک تایمز حالا گزارش می‎دهد که این پروژه در زمان رونمایی Google Home مورد خطاب قرار خواهد گرفت.

در رابطه با نحوه‎ی عمل Google Home اطلاعات زیادی وجود ندارد. این محصول از قابلیت‎های پردازش زبان طبیعی شگفت‎انگیز گوگل به منظور پاسخ‎دادن به سوالات مطرح شده و انجام کارهای ساده، استفاده خواهد کرد. شما می‎توانید چیزی نظیر فرمان‎های صوتی گوگل در گوشی‎تان را ولی حالا در کل خانه‎تان، در نظر بگیرید. آمازون در حال حاضر در این بخش از بازار به خوبی پیشتاز است، آن‎ها در همین راستا در سال 2014 محصولی به اسم اکو (Echo) را معرفی کردند. این محصول از آن‎ زمان چند میلیون فروش داشته است و اخیرا این شرکت دستگاه‎های بیشتری که دستیار صوتی الکسا را در خود داشته باشند، معرفی کرد.

nexus2cee_echos-668x393

با آن که امکان معرفی Google Home در کنفرانس I/O وجود دارد، ولی فروش آن فورا آغاز نخواهد شد. گفتنی است بر اساس گزارش تایمز گوگل قصد دارد در فصل پاییز این محصول را روانه بازار کند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا