گوگل در مراسم Google I/O از مشخصات نسل بعدی اندروید (Android O) خبر می‌دهد

بر کسی پوشیده نیست که شرکت گوگل از زمان عرضه‎ی گوشی‏های Google Pixel در مهرماه در حال کار بر روی آخرین نسخه‎ی سیستم‎عامل اندروید بوده است. در حقیقت، یک “منبع خبری مطلع از موضوع” به وب‎سایت VentureBeat اظهار داشته است که ما می‎توانیم انتظار داشته باشیم که گوگل قابلیت‎های جدیدی را به نمایش بگذارد که […]

بر کسی پوشیده نیست که شرکت گوگل از زمان عرضه‎ی گوشی‏های Google Pixel در مهرماه در حال کار بر روی آخرین نسخه‎ی سیستم‎عامل اندروید بوده است. در حقیقت، یک “منبع خبری مطلع از موضوع” به وب‎سایت VentureBeat اظهار داشته است که ما می‎توانیم انتظار داشته باشیم که گوگل قابلیت‎های جدیدی را به نمایش بگذارد که ممکن است در نسخه‎ی نهایی اندروید O به کار گرفته شوند، عدم احتمال آن نیز البته وجود دارد.

شایعه شده است که Android O با تعدادی قابلیت جدید روبرو می‎شود. اولین قابلیت “Copy Less” نام دارد. ویژگی که قادر خواهد بود زمانی که شما سعی دارید یک آدرس را به فردی به عنوان مثال در اپلیکیشن دیگری مانند Yelp ارسال کنید، آن را پیش‎بینی کند. کیبورد GBoard به شما پس از این‎که “it’s at” را تایپ کنید متنی را پیشنهاد می‎دهد. هدف این است که زمان جابجا شدن بین اپلیکیشن‎ها به حداقل رسانده شود. گرچه هنوز مشخص نیست که این اپ به عنوان قسمتی از یک GBoard به‎روزرسانی شده یا قابلیتی داخلی از سیستم‎عامل اندروید O خواهد بود.

قابلیت دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده این است که اندروید را هم‎پایه‎ی iOS قرار می‎دهد. متن لینک‎های هوشمندی در اختیار خواهد داشت که به درستی اطلاعات مربوط به یک اپلیکیشن را به آن ربط می‎دهد. به عبارتی شماره‎تلفن‏ها باعث باز شدن شماره‎گیر می‎شوند، آدرس‎ها اپلیکیشن نقشه‏ها را باز خواهند کرد و تاریخ‎های تقویم در یک ایمیل را می‎توان به سالنامه سریعا اضافه کرد.

قابلیت آخری که این منبع خبری ادعا می‎کند به احتمال خیلی کم در نسخه‎ی نهایی Android O دیده می‎شود، یک نوع ژست حرکتی جهانی مشابه با ژست‎های حرکتی هوآی یعنی ضربه زدن با بندانگشت است، با این تفاوت که از بندانگشت استفاده نمی‎شود. به عنوان مثال، کشیدن یک حرف “C” بر روی نمایشگر تقویم را باز خواهد کرد.

کنفرانس I/O گوگل از تاریخ 27 تا 29 اردبیهشت‎ماه در مکانی مشابه با سال قبل، آمفی‎تئاتر Shoreline، برگزار خواهد شد.

تبلیغات :

buy Neuralink