نحوه گرفتن تصویر در ویندوز 10 بدون استفاده از کلید پرینت اسکرین

شاید شما هم جزو آن‎دسته افرادی باشید که بر روی صفحه‎کلید خود دکمه‎ی پرینت‎ اسکرین را ندارید، یعنی نمی‎توانید با استفاده از روش همیشگی و معمول، یعنی فشار دادن این دکمه و پیست کردن تصویر گرفته شده در برنامه‎ی Paint و ذخیره‎سازی با فرمت PNG، از صفحه‎ی نمایش خود عکس بگیرید. ولی روش‎های جایگزین دیگری […]

شاید شما هم جزو آن‎دسته افرادی باشید که بر روی صفحه‎کلید خود دکمه‎ی پرینت‎ اسکرین را ندارید، یعنی نمی‎توانید با استفاده از روش همیشگی و معمول، یعنی فشار دادن این دکمه و پیست کردن تصویر گرفته شده در برنامه‎ی Paint و ذخیره‎سازی با فرمت PNG، از صفحه‎ی نمایش خود عکس بگیرید. ولی روش‎های جایگزین دیگری نیز دیده می‎شوند که با استفاده از آن‎ها در ویندوز 10 می‎توانید عکس بگیرید.

روش 1: دوباره نقشه‎گذاری کردن دکمه‎ی پرینت‎ اسکرین

ابزارهای خاصی به منظور دوباره نقشه‎گذاری کلیدها در ویندوز دیده می‎شوند نظیر KeyTweak و SharpKeys که شما می‎توانید از آن‎ها استفاده کنید. در این‎جا، شما می‎توانید دکمه‎ی دیگر صفحه‎کلید خود نظیر پاور یا مدیا پلی را به دکمه پرینت اسکرین تبدیل کنید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

نحوه گرفتن اسکرین شات بدون استفاده از پرینت اسکرین

خیلی از افراد این کار را انجام نمی‎دهند مگر این‎که کاملا مطمئن باشند که هرگز از کلید دوباره نقشه‎گذاری شده استفاده نمی‎کنند، و حتی با وجود این قطعیت اکثر اوقات به دنبال روش دیگری هستند.

روش 2: استفاده از ابزار Snipping ویندوز

ویندوز دارای ابزاری به اسم Snipping Tool است. با استفاده از آن، شما می‎توانید از کل صفحه‎ی نمایش، تک تک پنجره‎ها یا منطقه‎ی خاصی از صفحه‎ی نمایش، تصویر بگیرید. این ابزار واقعا مفید است ولی خیلی از افراد اطلاعی از وجود آن ندارند.

آموزش: چگونه حساب‌های کاربری خود را در ویندوزهای 7، 8 و یا 10 پاک کنیم؟!

نحوه گرفتن اسکرین شات بدون استفاده از پرینت اسکرین در ویندوز 10

برای استفاده از آن به سادگی منوی استارت را باز و در کادر جستجو عبارت “Snipping Tool” را تایپ و سپس ابزار مورد نظر را باز کنید.

روش سوم: استفاده از یک ابزار شخص ثالث

شاید این روش به روش‎های بالا ارجحیت داده شود. تنها کاری که نیاز است بکنید نصب یک ابزار رایگان گرفتن تصویر است. در این رابطه از ابزاری به اسم Greenshot می‎توانید استفاده و میانبر صفحه‎کلید آن را به هرچیزی که می‎خواهید تغییر دهید.

در تصویر زیر می‎توانید یک‎سری از کلیدهای ترکیبی که برای این هدف مشخص شده را مشاهد کنید:

  • Ctrl + shift + 3 برای گرفتن تصویر کامل از صفحه نمایش.
  • Ctrl + shift + 4 برای گرفتن تصویر از پنجره‎ی فعلی که مشاهده می‎کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات بدون استفاده از پرینت اسکرین در ویندوز 10-