استارتاپ‎ها و شرکتهامقالات عمومی

نحوه نگارش رزومه مدیریتی بین المللی حرفه ای

نمی‌دانید که در رزومه خود چه مطالبی بنویسید تا بتوانید یک شغل مدیریتی یا کسب و کار را به تور بزنید؟ بهترین کار این است که برای تاثیر بیشتر و بهتر سعی کنید از مهارت‌های فنی و تنکیکی شغلی و مهارت‌های نرم از قبیل مهارت‌های تعامل با همکاران، چگونگی حل مشکلات و توانایی نحوه‌ی مدیریت، شرح مختصری بنویسید که باعث شود شما را نسبت به سایر نامزدها، فردی استثنایی و قابل توجه نشان دهد.

اگرچه الگوها و اولویت‌های رزومه مدیریتی با گذشت زمان تغییر می‌کنند اما شرایط خاص در شغل‌های مدیریتی تغییر نمی کنند که ازجمله عبارتند از:

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک
  • توجه به جزئیات، مهارت‌های ارتباط با دیگران
  • حفظ متانت در هنگام تحت فشار قرار گرفتن
  • توانایی کار به عنوان یک عضو از تیم

نکاتی برای نوشتن یک رزومه‌ی قوی کاری

اگر می خواهید ساخت رزومه کاری انگلیسی شما از کیفیت عالی برخوردار شود لازم است تا قبل از آموزش رزومه نویسی هرگونه مطلبی به برخی از نکات سودمند توجه کنید و بر روی مسائل اداری یا شغل‌های تجاری تمرکز نمایید. و یا اینکه از بهترین شرکتهای رزومه نویسی مشاوره بگیرید.

یک رزومه‌ی خلاصه بنویسید

در بالای صفحه نگارش رزومه خود یک جمله ی خلاصه را در نظر بگیرید. این یک روش عالی است. این عبارت کوتاه، مهارت شما را برجسته نشان می‌دهد و می‌فهماند که چرا شما می‌توانید یک کاندیدای عالی برای این شغل باشید.

اعتبارنامه‌ی خود را برجسته کنید

شغل‌های مختلف تجاری و مدیریتی به مدارک تحصیلی و گواهینامه‌های مخصوص به خود نیاز دارند بنابراین سعی کنید آموزش‌های خود را برجسته نشان دهید. به خصوص اگر اخیرا فارغ‌التحصیل شده‌اید «بخش آموزش» را در قسمت بالای رزومه‌ خود قرار دهید.

تجربه‌هایی که بیش از همه با شغل درخواستی شما ارتباط دارند را اول درج کنید

سپس سعی کنید تا با تمرکز بر مهم‌ترین آن‌ها شروع به نگارش نمایید. ببینید چه چیزی برای شما چشمگیرترین و ارزشمندترین مهارت‌ها و دستاوردها است، همان‌ها ضروری هستند تا در این قسمت بنویسید. (اگر در طی مثلا دو سال صد تا شغل عوض کرده و دویست نفر را بیچاره و ورشکسته کرده‌اید، نیازی به نوشتن مثنوی هفتاد من کاغذ نیست!) حدود شش تا هشت مهارت خود را در این‌جا به صورت خلاصه بنویسید، کفایت می‌کند و مشت نمونه‌ی خروار است! اگر شغل‌های خود را تغییر داده یا دارای تجربه‌های کاری محدود هستید یا کارآموزی و یا فعالیت‌های داوطلبانه و سایر تجربیات مرتبط با شغل خود دارید آن‌ها را نیز ذکر کنید.

بر موفقیت‌های خود تاکید کنید

به جای این که خیلی ساده مسئولیت‌ها و وظایف خود را تحت هر کار بیان کنید، سعی کنید تا مجموعه‌ای از دستاوردها و موفقیت‌های خود را شرح دهید. شاید پروژه‌ای را انجام داده باشید که موفقیت‌آمیز بوده باشد (گفتیم شاید، ولی شما خوب فکر کنید ببینید اصلا واقعا چنین چیزی در بیداری تان بوده؟!)، حتما پشت آن کار موفقیت‌آمیز ایده‌ای بوده که با حمایت از آن چنین موفقیتی را به دست آورده‌اید (ایده از کی بوده، مهم نیست، مهم این است که فعلا به نام شما تمام شده!) درباره آن ایده که به افزایش کارایی منجر شده و موفقیتی که حاصل گردیده اندکی شرح دهید. در صورتی که در انجام پروژه پولهای صرفه جویی شده (و شما با اغیار آن‌ها را کش نرفته و به جیب نزده‌اید!)، حتما مقدار صرفه‌جویی شده را با ذکر درصد برای بیان موفقیت بیان کنید.

رزومه خود را متناسب با شغل و شرکت مورد نظرخود تنظیم کنید

هر رزومه را متناسب با شغل خاص و همچنین شرکت مورد نطر خود به صورت جداگانه تنظیم کنید. در رزومه‌ خود از کلمات کلیدی بهره ببرید. امروزه بسیاری از کارفرمایان از سیستم‌های ردیاب خودکار متقاضی استفاده می‌کنند و باز این عبارات اساسی هستند که توجه این سیستم‌ها را به خود جلب می‌کنند. پس استفاده از عبارات اساسی و خاص را برای جلب توجه این سیستم‌ها را از یاد نبرید تا بتوانید به فهرست افراد غربال شده‌ برای استخدام انتخاب شوید. (درضمن، می‌توانید برای نتیجه‌ی بهتر، توانایی فریب این دستگاه‌ها را قبلا بیاموزید!)

شما همچنین ممکن است از این کلمات کلیدی در خلاصه رزومه‌ کاری خود یا توضیحات مربوط به موفقیتهای خود استفاده کنید. اگر کار مورد مورد نظر شما به مهارت‌های خاصی نیاز دارد و شما نیز آن مهارت‌ها را دارید، حتماً این موارد را در رزومه خود برجسته کنید.(اگر هم ندارید بروید یکی دو سال شاگردی کنید، نمی‌میرید که!)

نمونه‌ها را مرور کنید

قبل از این که دست به قلم ببرید و بخواهید رزومه‌ی خود را بنویسید (اصلا یاد دارید که بنویسید؟!) سعی کنید چند نمونه از رزومه‌های مشابه را مطالعه نمایید. (مثلا نمونه رزومه انگلیسی برای اپلای و یا نمونه رزومه انگلیسی برای کار ) سپس سعی کنید یک رزومه شخصی برای خود بنویسید و از کپی کاری کاملا پرهیز نمایید (مگه میشه؟) و به خصوص توجه داشته‌ باشید که رزومه شما مطابق با مهارت‌ها، تجربه‌ها و سلیقه‌های شخص خود شما باشد. پس از اطمینان از این موارد آن را برای کارفرما ارسال کنید.

نکته‌ی مهم: سعی کنید برای نوشتن رزومه آمادگی لازم را داشته باشید و از نمونه کارهایی نام ببرید که در شغل قبلی آن‌ها را امتحان نموده‌اید و شرح دهید که چه موقع و چگونه برای شما با موفقیت همراه بوده است. (قبلاز نوشتن، خوردن مخلوط عسل و یک قاشق سیاهدانه‌ی پودر شده و محلول در شیر را برای کارایی بهتر ذهن فراموش نکنید!)

مشاغل مدیریت اداری و اجرایی

سمت‌های اجرایی شامل انجام کارهای روزانه در یک شرکت است. مدیران ممکن است به خوش آمد‌گویی به میهمانان، پاسخ دادن به تماس‌ها، مدیریت اسناد و مدارک و سایر موارد کمک کنند. آنها به انواع مهارتهای اداری / منشی، از ارتباطات گرفته تا فناوری و سازمان، نیاز دارند.

مشاغل خدمات مشتری

خدمات مشتری به همه باعث می‌شود مشتریان از در اختیار داشتن آن‌ها خوشحال شوند و در نتیجه فروش افزایش یابد. این نمونه خدمات رزومه مشتری، همه مهارت‌های مهم سرویس دهی به مشتری را برای برجسته کردن در رزومه شما دارند.

مشاغل منابع انسانی

مشاغل منابع انسانی شامل استخدام و به کارگیری متقاضیان شغل است. افراد در منابع انسانی نیز مزایای کارمندان را مدیریت و اداره می‌کنند و انواع مختلفی از مسائل مربوط به محل کار را بر عهده دارند. در اینجا لیستی از مهارت‌های برتر منابع انسانی آورده شده است. بسته به شغلی که متقاضی آن هستید ، برخی از این کلمات مهارت را در رزومه خود در نظر بگیرید.

مشاغل مدیریتی

مشاغل مدیریتی شامل نظارت بر کار کارمندان است. مدیران مجبور هستند کارمندان را آموزش داده و انگیزه‌‌ها‌ی آن‌ها را ارتقا دهند و همچنین به آنها در رسیدن به اهداف شرکت کمک کنند. برخی از این مهارت‌های مدیریتی را در رزومه خود در نظر بگیرید.

مشاغل بازاریابی

بازاریابان برای توضیح و تبلیغ یک شرکت و محصولات آن به عموم مردم کمک می کنند. آن‌ها ممکن است در زمینه‌های تبلیغاتی، تحلیلی، روابط عمومی، تحقیق یا بسیاری از زمینه‌های بازاریابی فعالیت کنند. در اینجا لیستی از مهارت های بازاریابی برای استفاده در رزومه خود آورده شده است.

مشاغل فناوری

بسیاری از مشاغل کارمندان را برای شغل‌هایی که مهارت‌های تجاری و فناوری را با هم ترکیب می کند، استخدام می‌کنند. حتی اگر کار شما به طور خاص در فناوری اطلاعات (IT) نباشد، تقریباً همیشه داشتن مهارت‌های فن آوری در رزومه‌ی کاری شما سودمند است.

یک بار دیگر رزومه‌ی خود را بررسی کنید

مهم‌ترین تجربه‌های خود را برجسته نشان دهید

سعی کنید تا از مدارک و توانایی‌هایی خود در عبارت کوتاه نام ببرید. تمام مهارت‌های خود را در شش تا هشت نکته ذکر کنید.(قصه‌ی کلثوم ننه و نیمه‌شب‌های پرماجرا را شرح ندهید!)

بررسی مجدد مثال‌ها و الگوها: در صورتی که به رزومه‌های مشابه نظری بیندازید به شما کمک می‌کند تا بر مهم‌ترین دستاوردهای خود تاکید نمایید. (باز هم تاکید می‌کنم از دستاوردهای آن‌ها در رزومه خود کپی نکند چون مچ‌تان را می‌گیرند، ها!)

رزومه خود را برای متناسب کردن شغل سفارشی کنید: سعی کنید یک رزومه عمومی ارسال نکنید بلکه از فهرست کارها و توانایی‌های خود، کلمات کلیدی را درج کنید و برای همان شغلی که توانایی انجام آن را دارید ارسال نمایید.

آماده باشید تا در مصاحبه‌ی شغلی خود شرکت نموده و درباره‌ی رزومه خود صحبت نمایید: مدیرانی که قصد استخدام شما را دارند می‌خواهند در حین انجام مصاحبه درباره‌ی مهارت‌های خود با آن‌ها گفتگو نمایید تا ببینند که چگونه به عنوان بخشی از تیم آن‌ها می‌توانید سودمند باشید.

منبع : آموزش نحوه نوشتن رزومه کاری به انگلیسی

پایان


لینکهای کوتاه مقاله :

https://bit.ly/2VgIV7Y

https://is.gd/sXwvsO

https://tinyurl.com/y378dyg8

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا