هند با پیشی گرفتن از آمریکا، حالا به دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند جهان تبدیل شده است

بر اساس گزارش جدیدی از شرکت تحقیقات بازار Counterpoint کشور بزرگ و پرجمعیت هند که به کشور هفتاد و دو ملت معروف است، با پیشی گرفتن از آمریکا، به دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شده است. بر اساس آمار منتشر شده توسط این مرکز تحقیقاتی، در انتهای سال گذشته میلادی تعداد کاربران […]

بر اساس گزارش جدیدی از شرکت تحقیقات بازار Counterpoint کشور بزرگ و پرجمعیت هند که به کشور هفتاد و دو ملت معروف است، با پیشی گرفتن از آمریکا، به دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شده است. بر اساس آمار منتشر شده توسط این مرکز تحقیقاتی، در انتهای سال گذشته میلادی تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در هند از مرز 220 میلیون نفر گذشته است. در این آمار آمده که فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماه آخر سال گذشته میلادی نسبت مدت مشابه در سال قبل از آن چیزی در حدود 15 درصد افزایش داشته و به طورکلی برای یک سال کامل هم نسبت سال قبل از آن یعنی 2014 هم با حدود 23 درصد افزایش، 100 میلیون دستگاه بوده است.

گفته می‌شود که نزدیک به 50 درصد گوشی‌های موبایل فروخته شده در این کشور تولید خود هند بود که از این میزان 40 درصد آن گوشی‌های هوشمند بوده‌اند.

سامسونگ رسماً عرضه دو نسخه از Gear S3 را آغاز کرد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

شایان ذکر است که در این میزان فروش و همچنین بهتر کردن تصور مردم در رابطه با گوشی‌های هوشمند، فروشندگان آنلاین نقش بسزایی داشته‌اند چرا که در آمار آمده از هر 3 گوشی‌هوشمندی که در این کشور فروخته شده، یکی از آن‌ها را کاربران به‌صورت آنلاین و از فروشگاه‌های اینترنتی خریداری کرده‌اند.

گفتنی است که در رتبه‌بندی فروشندگان گوشی در هند، سامسونگ در سال 2015، توانسته با بیشترین میزان فروش چه در زمینه گوشی موبایل معمولی و چه گوشی‌های هوشمند به رتبه اول دست یابد که پس از آن شرکت هندی Micromax در رتبه دوم و پس از آن شرکت‌های هندی Lava و Intex و شرکت چینی‌تبار لنوو قرار دارند.

تصویر این رده‌بندی را ذیلا مشاهده می‌کنید:

gsmarena_001