اخبار داخلیاطلاع رسانیرخدادها

راه‌اندازی سامانه ارائه بین‌المللی محصولات شرکت‌های ایرانی

جلسه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران موضوع راه‌اندازی سامانه‌ای برای ارائه محصولات و دستاوردهای شرکت‌های ایرانی حوزه ICT به طرف‌های خارجی مطرح شد.

محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی گفت: موضوع راه‌اندازی انجمن مدیریت فناوری‌های نوین که قرار بود با همکاری اتاق اصناف ایجاد شود، هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: به اتاق ایران پیشنهاد داده شده فعلا کارگروه مشترک فناوری‌های نوین با اتاق اصناف تشکیل دهد. تشکیل تشکل‌های تخصصی در حوزه کسب و کارهای نوین و نوآور در بستر فناوری را یکی از مهمترین اولویت‌ها در راستای تحقق کارآفرینی و رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست.

رئیس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی تصریح کرد: با ایجاد کارگروه مشترک با اتاق اصناف، از استارتاپ‌های این حوزه برای ورود به صنعت حمایت می‌شود. امروز استارتاپ‌ها تقریبا در همه موضوعات مختلف ورود کرده‌اند و باتوجه به گستره عظیم فعالیت آنها، باید فعالیت آنها ساماندهی شود.

نماینده اتاق بازرگانی البرز همچنین خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ محصول در این سایت قرار گرفته است. در نتیجه فعالیت این سامانه، بیش از ۴۰ هیات خارجی به ایران آمده و البته مذاکراتی هم برای اتصال به کشورهای استونی و مجارستان نیز انجام شده تا به بازار اروپا ورود کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن