سرمایه‌گذاری 8.7 میلیارد دلاری ال‌جی برای توسعه پنل‌های OLED

روز گذشته شرکت ال‌جی در خبری رسمی به صورت اعلام کرد که رقم فوق‌العاده بالای 8.7 میلیارد دلار را برای راه‌اندازی کارخانه‌ای جدید در شهر Paju، به منظور تولید و توسعه‌ی پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری خواهد نمود. با انتشار این خبر نیز بسیاری از تحلیل‌گران حدس‌هایی در مورد همکاری‌های آینده ال‌جی و اپل زدند که شاید […]

sadmayeh-ad  

روز گذشته شرکت ال‌جی در خبری رسمی به صورت اعلام کرد که رقم فوق‌العاده بالای 8.7 میلیارد دلار را برای راه‌اندازی کارخانه‌ای جدید در شهر Paju، به منظور تولید و توسعه‌ی پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری خواهد نمود. با انتشار این خبر نیز بسیاری از تحلیل‌گران حدس‌هایی در مورد همکاری‌های آینده ال‌جی و اپل زدند که شاید اتفاق بیفتد.

طبق اطلاعاتی که رویتزر منتشر کرده، در ابتدا، LG Display کارخانه‌ای را با سرمایه‌ی 1.6 میلیارد دلار نام P10 و با هدف تولید صفحه‌نمایش‌های OLED برای به کارگیری در تلویزیون‌های بزرگ، ساعت‌های هوشمند و نمایشگرهای خودرو، در نیمه‌ی اول سال 2018 راه‌اندازی خواهد نمود. البته باید اشاره‌ای داشته باشیم که گزارشات منتشر شده توسط Counterpoint Technology Market نیز نشان می‌دهند که بیش از 13 درصد از تمامی گوشی‌های هوشمند تا پایان سال 2015، از صفحه‌نمایش‌های OLED استفاده خواهند نمود.

آقای Tarun Pathak، یکی از تحلیل‌گران ارشد در مرکز CTM در این مورد اعلام کرده که استفاده از صفحه‌نمایش‌های LCD در طول زمان کمتر خواهد شد و به خاطر وجود شرکتی همچون سامسونگ و استفاده از صفحه‌نمایش‌های OLED در محصولات متنوع خود این شرکت، رقابت میان شرکت‌های مختلف بیشتر از قبل خواهد شد و احتمالا همین زمینه موجب افزایش استفاده از صفحه‌نمایش‌های OLED در گوشی‌های هوشمند گردد.

روز گذشته اطلاعاتی در مورد اپل و امکان همکاری‌اش با سامسونگ برای استفاده از پنل‌های OLED این شرکت منتشر شد که احتمالا در سال 2018 و با عرضه‌ی آیفون 8 انجام گیرد. هم‌اکنون شرکت اپل، بزرگ‌ترین مشتری ال‌جی در زمینه صفحه‌نمایش‌ها به حساب آمده و 25 درصد از مجموع فروش‌های این شرکت را به خود اختصاص می‌دهد. و اگر شرکت اپل بخواهد از صفحه‌نمایش‌های OLED در محصولات بعدی خود استفاده نماید، سرمایه‌گذاری بزرگ شرکت ال‌جی در مورد پنل‌های OLED، می‌تواند یکی از دلایل اصلی برای حفظ مشتری خود باشد. حتی بسیاری از تحلیل‌گران بزرگ دنیای تکنولوژی و آی‌تی نیز مستقیما این موضوع را بیان کرده و اذعان دارند که ال‌جی می‌خواهد اپل را سمت خود بکشاند.

پنل‌های OLED مزیت‌های بسیار زیادی همچون نمایش شارپ‌تر و واضح‌تر تصاویر، نمایش بهتر رنگ‌ها، مصرف برق پایین‌تر و ضخامت‌ کمتر نسبت به پنل‌های LCD را دارند؛ اما باید اشاره کنیم که پنل‌های OLED هنوز هم قیمت بالایی دارند. اما با پیش‌بینی‌هایی که در مورد آینده‌ی این پنل‌ها و ارزش بالایی که در آینده پیدا خواهند کرد، صورت گرفته، می‌توانیم شاهد کاهش قیمت آنها باشیم.

در نهایت باید اشاره کنیم که انتشار اخبار مربوط به احداث P10، سبب رشد 2.2 درصدی سهام شرکت ال‌جی شده است.

تبلیغات :

buy Neuralink