28 بار زدن دکمه Backspace شما را وارد برخی سیستم‌های لینوکسی می‌کند

اخیرا محققین حوزه امنیت متوجه باگ امنیتی جدید و بسیار عجیبی شده‌اند که در آن هکر می‌تواند با 28 بار فشردن پشت سر هم کلید Backspace، وارد برخی از توزیع‌های لینوکسی گردد. تیم Cybersecurity Group از دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا که متوجه این باگ امنیتی شده، اعلام کرده که این کار را می‌توان در بوت‌لودِر Grub2 که در […]

اخیرا محققین حوزه امنیت متوجه باگ امنیتی جدید و بسیار عجیبی شده‌اند که در آن هکر می‌تواند با 28 بار فشردن پشت سر هم کلید Backspace، وارد برخی از توزیع‌های لینوکسی گردد.

تیم Cybersecurity Group از دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا که متوجه این باگ امنیتی شده، اعلام کرده که این کار را می‌توان در بوت‌لودِر Grub2 که در بسیاری از توزیع‌های لینوکسی مورد استفاده قرار گرفته، انجام داد و به سادگی از صفحه‌ی مربوط به وارد کردن کلید ورود، عبور نمود.

اما اینکه چرا فشردن این کلید باعث رد کردن این صفحه می‌شود، دلیل جالبی دارد و آن ظاهر شدن پیغام ارور در حافظه‌ی سیستم‌عامل می‌باشد که در چنین شرایطی، توزیع لینوکسی خود را به یک پوسته‌ نجات (Rescue Shell) تغییر داده و سعی به باز شدن می‌نماید. البته باید اشاره کنیم که این باگ امنیتی نمی‌تواند یک موضوع بسیار مهم و جدی باشد چرا که هکر و یا فردی که قصد انجام این کار دارد، باید به صورت فیزیکی به سیستم مورد نظر دسترسی داشته باشد.

هم‌اکنون بروزرسانی‌های امنیتی برای توزیع‌های Ubuntu، Redhat و Debian عرضه و این باگ امنیتی برطرف شده است.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال