اخبار شرکت‌هاموبایل

برخی از کاربران نکسوس 6P از کیفیت بد میکروفون آن شکایت دارند

اخیرا کاربران گوشی جدید نکسوس 6 پی گوگل از مشکلات موجود در میکروفون این گوشی در هنگام برقراری تماس سخن گفته و این موضوع را انجمن‌های مربوط به محصولات شرکت گوگل و همچنین وب‌سایت XDA-Developer بیان نموده‌اند. این مشکل زمانی مشخص شد که کاربرانی که از گوشی نکسوس 6 پی با آنها تماس برقرار شده بود، هیچ صدایی را در حین شروع مکالمه نمی‌شنیدند. با بررسی شکایات به نمایش در آمده در این دو وب‌سایت به نظر می‌آید این مشکل زمانی رخ می‌دهد که فرد یک تماس معمولی برقرار کرده و از بلندگوی گوشی خود در حال استفاده کردن است. از طرفی مسئولان مربوطه در هر دو وبسایت نیز به این مشکل واکنش نشان داده و گفتند که در حال جستجو به منظور رفع این مشکل می‌باشند.

بر اساس بعضی آزمایشات غیر رسمی حاصل شده توسط کاربران، مشکلات بوجود آمده در این گوشی از عملکرد نامناسب سیستم میکروفون حذف صدای نویز محیط این گوشی نشات می‌گیرد. بهتر است بدانید که هم اینک بسیاری از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار به جای یک میکروفون موجود در بخش دهانی گوشی‌ها، از دو میکروفون یا بیشتر به منظور حذف صداهای نامربوط موجود در محیط و همچنین ارسال صدایی بهتر و شفاف‌تر بهره می‌برند. به همین منظور بعضی از افراد می‌گویند که عمدا با پوشیده نگه داشتن این میکروفون، مشکل حل خواهد شد. اما بعضی دیگر نیز بر این باورند که علت ایجاد این چنین مشکلی به جهت پوشیده شدن این میکروفون به طور سهوی توسط کاربران نکسوس 6 پی است.

البته جالب است بدانید که فردی به نام Nicholas Fitchett این طور می‌گوید که با غیر فعالسازی میکروفون ثانویه گوشی، تمامی مشکلات بوجود آمده رفع خواهد شد. حتی جالب است بدانید که این مشکل در گوشی‌های نکسوس 5 و نکسوس 6 گوگل نیز وجود داشت و به این شکل رفع شد. این فرد در ادامه این طور اضافه می‌کند: شرکت گوگل بهتر است در ادامه و در محصولات جدیدش، گزینه‌ای بدین منظور در بخش تنظیمات گوشی تعبیه کند و یا به طور کامل این بخش نرم‌افزاری را اصلاح نماید.

هم اینک که در حال نوشتن این خبر هستیم، شکایات بسیار زیادی در این باره در حال انتشار است و البته شرکت گوگل نیز در این حوزه می‌تواند به سادگی با انتشار یک بروزرسانی جدید نرم‌افزاری، این مشکل بزرگ را حل نماید.

 


شرکت در کمپین پیگیری خسارت توانیر به مردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا