موعد اجرای رجیستری گوشی موبایل فرا رسید

همانطور که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده بود پایلوت طرح رجیستری گوشی موبایل با هدف مبارزه با قاچاق از اول مرداد ماه آغاز می‌شود. از دیروز گوشی‌های جدیدی که IMEI (شماره سریال) آن‌ها در سامانه وزارت صنعت ثبت نشده باشد قاچاق تلقی می‌شود و در شبکه اپراتورهای موبایل قابل استفاده نخواهد بود. […]

همانطور که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده بود پایلوت طرح رجیستری گوشی موبایل با هدف مبارزه با قاچاق از اول مرداد ماه آغاز می‌شود. از دیروز گوشی‌های جدیدی که IMEI (شماره سریال) آن‌ها در سامانه وزارت صنعت ثبت نشده باشد قاچاق تلقی می‌شود و در شبکه اپراتورهای موبایل قابل استفاده نخواهد بود.

وزارت ارتباطات نیز اجرای دوباره طرح رجیستری را تایید کرده است.

قرار است این طرح از اول مردادماه تا شهریور ماه اجرا شود و پس از طی یک دوره اجرای آزمایشی یک ماهه و شناسایی نقاط قوت و ضعف، احتمالا از اول مهرماه یا آبان ماه به صورت کامل اجرایی شود.

کمیته‌ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت، رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه برای بررسی روش اجرای مجدد رجیستری موبایل تشکیل شده که در نهایت دو طرح ارائه شده است.

طبق سناریوی اول سیم‌کارت روی گوشی‌های قاچاق قطع خواهد شد که این طرح مورد موافقت قرار نگرفته و طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات ارتباطات فعلا سناریوی دومی برای اجرا انتخاب شده است. طبق سناریویی که از امروز پایلوت آن اجرا می‌شود، IMEI  گوشی‌های وارداتی در سامانه‌ای در وزارت صنعت ثبت و توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و اپراتورهای موبایل بررسی و تطبیق داده می‌شود.

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین در مورد شائبه‌های افزایش قیمت گوشی موبایل پس از اجرای رجیستری، اعلام کرد که رجیستری هزینه جدیدی را به مصرف کننده، ‌فروشنده یا توزیع کننده کالا تحمیل نخواهد کرد.

تبلیغات :

buy Neuralink