ناسا نیز ۲۰۲۳ را به عنوان گرم‌ترین سال در تاریخ تایید کرد

ناسا با اعلام اینکه دمای جهانی در سال گذشته نسبت به دهه ۱۸۸۰ دو و نیم درجه گرمتر شده است سال ۲۰۲۳ را به عنوان گرم‌ترین سال در تاریخ به ثبت رساند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این آژانس فضایی هر ساله گزارشی از دمای جهانی را با همکاری اداره ملی اقیانوسی […]

ناسا با اعلام اینکه دمای جهانی در سال گذشته نسبت به دهه ۱۸۸۰ دو و نیم درجه گرمتر شده است سال ۲۰۲۳ را به عنوان گرم‌ترین سال در تاریخ به ثبت رساند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این آژانس فضایی هر ساله گزارشی از دمای جهانی را با همکاری اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا منتشر می‌کند. در این گزارش اعلام شد سال ۲۰۲۳ از زمان شروع اندازه‌گیری دما در سال ۱۸۸۰ به عنوان گرم‌ترین سال ثبت شده است. طبق اعلام ناسا در سال گذشته دمای جهانی حدود ۱.۲ درجه سانتیگراد از میانگین دوره پایه افزایش داشته و نسبت به دهه ۱۸۸۰ حدود ۲.۵ درجه گرمتر شده است.

بیل نلسون مدیر ناسا در بیانیه خود در این مورد می‌گوید: گزارش منتشر شده توسط ناسا و اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا تایید کننده همان چیزی است که میلیاردها نفر در سراسر جهان آن را تجربه کرده‌اند. بحران آب و هوایی که اکنون با آن مواجه هستیم شامل گرمای شدید، آتش‌سوزی‌ها و بالا آمدن سطح آب دریاها است که نشان می‌دهد زمین در حال تغییر است.

در سال گذشته صدها میلیون نفر در جهان با گرمای شدید دست و پنجه نرم کرده و از ژوئن تا دسامبر نیز همواره با یک رکورد جهانی در زمینه افزایش گرما روبرو بودیم.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال