تلسکوپ هابل ناسا قادر است موقعیت سیگنال های رادیویی اسرارآمیز در فضای عمیق را شناسایی کند

احترشناسان معتقدند بازوهای بلند کهکشان های مارپیچی می توانند مکان خوبی برای کشف سیگنال های رادیویی پرانرژی و غیر معمول باشند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اختر شناسان از دهه های گذشته تا به حال به دنبال پاسخ یک سوال گیج کننده بوده و هم اکنون بسیار به آن نزدیک شده اند. […]

احترشناسان معتقدند بازوهای بلند کهکشان های مارپیچی می توانند مکان خوبی برای کشف سیگنال های رادیویی پرانرژی و غیر معمول باشند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اختر شناسان از دهه های گذشته تا به حال به دنبال پاسخ یک سوال گیج کننده بوده و هم اکنون بسیار به آن نزدیک شده اند. آنها تلاش دارند تا منشاء سیگنال های رادیویی مرموز و پر انرژی را که به زمین رسیده و ناگهان ناپدید می‌شوند را ردیابی کنند. نظریه های بسیاری نیز برای تولید این انفجار های رادیویی سریع بیان شده است. برخی از آن ها شامل وجود بیگانگان، فیزیک ناشناخته، ستاره هایی با قدرت مغناطیسی بالا و … بوده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 در نوامبر سال گذشته مقالاتی در مجله Nature منتشر شد که نشان می داد برای اولین بار اخترشناسان موفق به کشف یک ستاره نوترونی یا همان نوع غیرمعمولی از ستاره مرده شدند که علت اصلی یک انفجار رادیویی چند هزارم ثانیه بوده اند. اما این مورد هنوز به طور قطعی ثابت نشده و ستاره شناسان در حال تحقیق بر روی آن هستند.

پس از آن و طی مقاله‌ای که در مجله Astrophysical منتشر شد محققان تلاش کردند تا با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی هابل مکان 5 ستاره نوترونی جدید را با بازوهای مارپیچی در کهکشان های دور به دست آورند. این ستارگان در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برای اولین بار شناسایی شدند اما مکان های برخی از آنها هنوز مبهم است.

تلسکوب هابل به عنوان یک جزء حیاتی در این مطالعه محسوب می‌شد. همچنین دریافت کننده های رادیویی در سطح زمین نیز کمک کردند تا سیگنال های رادیویی در یک منطقه از آسمان دنبال شوند. بررسی تصاویر بیشتر در آن منطقه ممکن است به کشف یک کهکشان جدید منجر شود اما هم اکنون تنها نقاط کوچکی از نور هستند.