لزوم شکل‌گیری نهضت ایجاد اشتغال در ICT کشور

دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: باید نهضت ایجاد اشتغال در ICT در کل کشور شکل بگیرد و در این راستا تا یک ماه آینده در استان‌های فارس و یزد این طرح پیاده سازی خواهد شد و بلافاصله در دیگر استان‌ها نیز پیگیری می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به […]

دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: باید نهضت ایجاد اشتغال در ICT در کل کشور شکل بگیرد و در این راستا تا یک ماه آینده در استان‌های فارس و یزد این طرح پیاده سازی خواهد شد و بلافاصله در دیگر استان‌ها نیز پیگیری می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، گفت: هدف ما استفاده از امکانات و توانمندی‌های دو وزارتخانه در جهت ایجاد اشتغال در بخش خدمات و ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که به خوبی به انجام رسید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

وی تصریح کرد: با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های لازم در تمامی استان‌ها و به ویژه علاقه‌مندی بخش خصوصی جهت کار در این حوزه، می‌توان امیدوار بود که این طرح به خوبی در دیگر استان‌ها نیز پیاده‌سازی شود.

دکتر واعظی همچنین از آماده شدن طرح شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: شبکه ملی اطلاعات به معنی تولید محتوای بومی و داخلی و ارائه خدمت از طریق این شبکه جهت تسهیل در امور مردم می‌باشد. خدمات با ICT هم زیست هستند و باید برای گسترش خدمات به این حوزه توجه بیشتری صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با کمک مرکز آموزش فنی حرفه‌ای بنا داریم به سرعت مهارت آموزی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی صورت گیرد تا بتوانند به راحتی در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت کنند.

مراجعه به سایت‌های غیراخلاقی در کشور کاهش یافت

طبق اظهارات وی، اشتغال آفرینی در استان کردستان با اجرای این طرح، بالا است و علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، 3 تا 4 برابر اشتغال غیرمستقیم نیز در این زمینه صورت خواهد گرفت.

دکتر واعظی با اشاره به اینکه بازار ICT در جهان 3500 میلیارد یورو است، افزود: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد و  باید 35 میلیارد یورو حجم بازار ICT ما باشد که در حال حاضر 39 هزار میلیارد تومان است و قابلیت افزایش سه و نیم برابری را دارا می‌باشد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: تاکنون 16 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی جهت توسعه زیرساخت‌ها صورت گرفته است که از این میزان سهم استان کردستان 487میلیارد تومان بوده است و بنا داریم تا پایان دولت یازدهم 96 میلیارد تومان دیگر نیز در این استان سرمایه‌گذاری کنیم.

وی همچنین از اختصاص 350 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها در حوزه ICT خبر داد و خاطرنشان کرد: باید از سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان‌ها تقدیر کرد چرا که کمک به هم‌نوعان و حل مشکل جدی اشتغال در کشور موضوعی ورای نگاه درآمد زایی محسوب می‌شود.