پورشه برنامه ای برای ورود به صنعت خودروهای خودران ندارد

امروزه بحث زیادی در مورد صنعت خودروهای خودران وجود دارد؛ گوگل، ولوو، فورد، تسلا و حتی گفته می‌شود اپل نیز در حال آماده سازی برای عرضه‌ی خودروهای خودران هستند اما در این میان به نظر می‌رسد پورشه فعلا برنامه‌ای برای ورود به صنعت خودروهای خودران نداشته و فعلا قصد ندارد وارد این صنعت شود. براساس گفته‌های […]

امروزه بحث زیادی در مورد صنعت خودروهای خودران وجود دارد؛ گوگل، ولوو، فورد، تسلا و حتی گفته می‌شود اپل نیز در حال آماده سازی برای عرضه‌ی خودروهای خودران هستند اما در این میان به نظر می‌رسد پورشه فعلا برنامه‌ای برای ورود به صنعت خودروهای خودران نداشته و فعلا قصد ندارد وارد این صنعت شود.

براساس گفته‌های مدیر عامل شرکت پورشه، Oliver Blume، علت اصلی اینکه آن‌ها وارد صنعت خودروهای خودران نمی‌شوند بی‌فایده بودن تکنولوژی و کمبود تقاضا برای این‌گونه خودروها نیست بلکه کسانی که خودروی پورشه را خریداری می‌کنند خود نیز خواهان راندن این خودروها هستند و تمایلی به استفاده از خودروهای خودران ندارند. شاید تاحدودی مدیرعامل شرکت پورشه درست گفته باشد چرا که لذت رانندگی با خودروهای این شرکت را هر چیزی نمی‌تواند پر کند.

او در مصاحبه‌ی خود گفته:‌ ” هرکسی که خودروی پورشه را خریداری می‌کند، می‌خواهد از راندن این خودرو نهایت لذت را ببرد؛ همانند اینکه گوشی آیفون خریداری شده متعلق به جیب شما بوده و جایی در جاده برای آیفون وجود ندارد.”

بسیاری از کسانی که خودروهای اسپرت پورشه را خریداری می‌کنند طبیعتا می‌خواهند از راندن خودرو لذت ببرند و برخی دیگر نیز برای اینکه در دید عموم قرار بگیرند از خودروهای این شرکت لوکس استفاده می‌کنند. البته پورشه تنها شرکت در این عرصه نیست که چنین فکری را در ذهن خود می‌پروراند چراکه لامبوریگینی نیز هنوز تصمیم خود را برای ورود به این صنعت نگرفته است. به هر حال هرکسی که بخواهد از رانندگی لذت ببرد طبیعتا نیازی به سوار شدن خودروهای لوکس پورشه یا لامبورگینی ندارد و می‌تواند از دیگر شرکت‌های معتبر نیز استفاده کند؛ حال سوال اصلی اینجا پیش می‌آید که آیا پورشه در آینده پشیمان خواهد شد و تصمیم خود را عوض خواهد کرد یا خیر؟