اپل برای تولید آیفون 7 بر روی 5 نمونه‌ اولیه مختلف کار می‌کند

شرکت اپل هر سال آیفون‌های جدید خود را رونمایی می‌کند و اگر قرار باشد همانند سال‌های گذشته عمل کند باید منتظر آیفون 7 در شهریورماه سال آینده باشیم. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اپل تغییرات زیادی را در ظاهر گوشی به وجود خواهد آورد و ویژگی‌های جدیدی را در آیفون 7 به کار […]

شرکت اپل هر سال آیفون‌های جدید خود را رونمایی می‌کند و اگر قرار باشد همانند سال‌های گذشته عمل کند باید منتظر آیفون 7 در شهریورماه سال آینده باشیم. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اپل تغییرات زیادی را در ظاهر گوشی به وجود خواهد آورد و ویژگی‌های جدیدی را در آیفون 7 به کار خواهد گرفت. اگر بخواهیم نگاهی به آیفون‌های اپل داشته باشیم بهتر است سراغ سال 2009 رویم جایی که اپل آیفون 3GS را به عنوان اولین گوشی‌هوشمند معرفی کرد. بعد از آن با طراحی متفاوتی شاهد آیفون 4 بودیم. آیفون 4 اس اپل دستیار صوتی Siri را به دنیا معرفی کرد و در آیفون 5 شاهد اولین گوشی 4 اینچی این شرکت کالیفرنیایی بودیم. در نهایت آیفون 6 به اولین گوشی اپل تبدیل شد که نمایشگری بزرگ‌تر از 4 اینچ داشته و نسخه‌ی معمولی آن 4.7 اینچ داشت در حالی که شاهد آیفون 5.5 اینچی در آیفون 6 پلاس نیز بودیم.

حال جدیدترین گزارش‌های منتشر شده حکایت از این دارند که اپل برای تولید آیفون 7 در حال کار کردن بر روی 5 نمونه‌ی اولیه است. اپل بر روی این 5 نمونه به طور جداگانه ویژگی‌های جدیدی را آزمایش می‌کند. بر اساس این گزارش، اپل در این نمونه‌ها قابلیت قراردادن درگاه یو‌اس‌بی Type-C را به همراه شارژ بی‌سیم آزمایش می‌کند. از دیگر ویژگی‌های مورد آزمایش قرار گرفته توسط اپل می‌توان به قراردادن حسگر اثر انگشت در درون نمایشگر گوشی، استفاده از تکنولوژی تاچ فشاری به صورت همزمان و دوربین دوگانه در پشت گوشی نام برد. علاوه بر موارد گفته شده، در این گزارش آمده است که اپل در حال آزمایش نمایشگر AMOLED بر روی آیفون‌های خود نیز است که البته عملی کردن این موضوع ممکن است تا سال 2019 به طول بینجامد.

با توجه به این که تنها سه ماه از عرضه‌ی رسمی آیفون 6اس و 6اس پلاس گذشته است، زمان زیادی مانده تا اپل از آیفون بعدی خود رونمایی کند. از دیگر شایعات منتشر شده در مورد نسل بعدی آیفون‌های اپل می‌توان به ضد آب بودن گوشی و حذف درگاه 3.55 میلی‌متری صدا برای کاهش ضخامت گوشی و در نتیجه باریک‌تر شدن آن اشاره کرد. فاش کننده‌ی معروف محصولات اپل  Ming-Chi Kuo نیز بر این باور است که اپل در آیفون 7 دو نسخه‌ی کاملا متفاوت را عرضه می‌کند. نسخه‌ی اول گوشی 4.7 اینچی با 2 گیگابایت رم خواهد بود در حالی که نسخه‌ی دوم 5.5 اینچ خواهد داشت و 3 گیگابایت رم در آن تعبیه خواهد شد. وی معتقد است هر دو نسخه از چیپست A10 اپل برخوردار خواهند بود.

همان‌طور که گفتیم زمان زیادی تا معرفی آیفون 7 مانده و قطعا نمی‌توان از شایعات منتشر شده با قاطعیت صحبت کرد. فعلا باید منتظر ماند و دید از میان ویژگی‌های جدید اعلام شده کدام یک از آن‌ها را در آیفون 7 مشاهده می‌کنیم. شما چه فکر می‌کنید؟

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال