سونی بخش موبایل خود را تعطیل خواهد کرد؛ اگر سال 2016 سال سودآوری برایش نباشد

مدیر اجرایی شرکت ژاپنی‌تبار سونی، Kazuo Hirai، به بخش تولید موبایل اکسپریای این شرکت، یک سال دیگر فرصت داد تا خود را بهبود بخشیده و اثبات کند. بر اساس گزارشات جدید، اگر سال 2016 سال سودآوری برای بخش موبایل این شرکت نبوده و خط تولید اکسپریا نتواند بحران مالی را التیام بخشد، سونی به گزینه‌های […]

مدیر اجرایی شرکت ژاپنی‌تبار سونی، Kazuo Hirai، به بخش تولید موبایل اکسپریای این شرکت، یک سال دیگر فرصت داد تا خود را بهبود بخشیده و اثبات کند. بر اساس گزارشات جدید، اگر سال 2016 سال سودآوری برای بخش موبایل این شرکت نبوده و خط تولید اکسپریا نتواند بحران مالی را التیام بخشد، سونی به گزینه‌های جایگزین روی آورده که از جمله آن‌ها خروج از کسب‌وکار موبایل خواهد بود. خط قرمز سونی موبایل از آنجایی آغاز شد که در ابتدای سال جاری میلادی این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد بخش موبایل بتواند امسال 480 میلیون دلار فروش داشته باشد، در حالی که تنها تاکنون توانسته 310 میلیون دلار بفروشد.

بخشی از این بحران سونی ناشی از عدم توانایی این شرکت برای رسوخ در بازارهای آمریکا است، چراکه سهم این شرکت از بازارهای ایالات متحده تنها یک درصد است. این در حالی است که سونی اولین گوشی‌هوشمند با رزولوشن نمایشگر 4K را تولید کرده (تنها در بعضی مواقع خاص 4K بوده و در سایر موارد دارای رزولوشن 1080×1920 خواهد بود) و انتظار داشت تا این محصول آب رفته را به‌جوی بازگرداند. باید در نظر داشت که تولید این گوشی زمانی مثمر ثمر خواهد بود که بتواند به سهم خوبی از بازارهای آمریکا را برای خود دست‌وپا کند و بدین گونه ورق را برای سونی برگرداند.

در هر حال اگر کفه ترازو به سمت بخش موبایل سونی نچرخد و خط تولید موبایل سونی نتواند برای این شرکت سودآور باشد، نام اکسپریا برای همیشه در کتاب‌های تاریخی بایگانی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال