روش­های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

شارژرها یکی از وسایل جانبی هستند که در طول زمان احتمال خرابی آن­ها وجود دارد و نیاز به تعویض با نمونه اصلی دارند. شارژرها درحقیقت جزو وسایل مصرفی به حساب می­آیند. متن پیش رو به شما کمک می­کند زمانی که نیاز به تهیه شارژر اصلی سامسونگ جدید داشتید بتوانید شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی […]

شارژرها یکی از وسایل جانبی هستند که در طول زمان احتمال خرابی آن­ها وجود دارد و نیاز به تعویض با نمونه اصلی دارند. شارژرها درحقیقت جزو وسایل مصرفی به حساب می­آیند. متن پیش رو به شما کمک می­کند زمانی که نیاز به تهیه شارژر اصلی سامسونگ جدید داشتید بتوانید شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی تشخیص دهید.

آرم سامسونگ

اولین موردی که باید به آن توجه کنید آرم سامسونگ است که باید روی بدنه آداپتور حک شده باشد. اگر آداپتور مورد نظر بدون آرم بود یا بجای حک شدن آرم روی بدنه برچسبی با نام سامسونگ داشت بدانید که این آداپتور 100 درصد تقلبی است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

ممکن است آرم سامسونگ را بر روی آداپتورهای تقلبی هم ببینید. سؤالی که پیش می­آید این است که چگونه تشخیص دهیم کدام آرم اصل و کدام تقلبی است؟ دقت کردن به فونت و ضخامت حروف ممکن است شما را در این راه کمک کند. در آداپتور اصل همه­ی حروف SAMSUNG با ضخامت یکسان حک شده ولی در نمونه تقلبی ممکن است بعضی یا همه حروف ضخامت بیشتری داشته باشند.

برای تشخیص دقیق­تراین مورد بهتر است شارژر اصل را همراه داشته باشید تا بتوانید مقایسه­ی بهتری انجام دهید.

نوشته­ های روی آداپتور سامسونگ

به نوشته ­های روی آداپتور شارژر نگاه کنید. نوشته ­ها نباید به صورت برچسب باشد بلکه باید روی آداپتور حک شده و بدون پخش شدگی و هرگونه بی­نظمی در چاپ و نوشتار باشند. در شارژرهای تقلبی سامسونگ معمولا شدت رنگ چاپ از شارژر اصلی بیشتر است و با کمی تلاش میتوان نوشته­ ها روی آن را به وسیله ناخن خراشید.

محل چاپ نوشتار هم مهم است. در شارژرهای اصلی سامسونگ مشخصات آداپتور همان قسمتی چاپ شده که درگاه USB دارد.

کیفیت مواد مصرفی و ساخت شارژر اصلی سامسونگ

شارژرهای اصلی از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده­اند ولی شارژرهای تقلبی برای پایین آوردن هزینه ساخت معمولا از مواد بازیافتی استفاده می­کنند. این شارژرها دربرابر فشار و ضربه مقاومت مناسبی ندارند.

نکته دیگر اینکه در شارژر اصلی سامسونگ درزهایی که به خاطر متصل کردن قسمت­های مختلف شارژر ایجاد می­شود بسیار ظریف و بدون اضافات است ولی در نمونه تقلبی ممکن است در قسمت درزها فاصله افتاده باشد و حتی با لمس کردن این قسمت­ها پلاستیک­های اضافه­ای را زیر دست خود احساس کنید

لوگوی UL

UL مخفف عبارت Underwriters Laboratories است. وقتی آداپتور شما دارای این مشخصه باشد نشان دهنده­ ی این است که ایمنی لازم را دارد. اکثر شارژرهای اصلی این لوگو را روی خود دارند. ولی این به معنای این نیست که هر آداپتوری که فاقد این لوگو باشد تقل

معرفی شارژر جدید مایکروسافت؛ خداحافظی با برند نوکیا

مدت زمان شارژ شدن

آداپتور اصل نسبت به تقلبی مدت زمان کمتری برای شارژ کردن دستگاه شما نیاز دارد. اگر شارژ شدن گوشی زمان بسیار زیادی طول می­کشد کابل یا آداپتور مورد نظر تقلبی هستند.

مشخصات شارژر سامسونگ

یکی از راه­هایی که قابل اطمینان است مطابقت دادن مشخصات شارژر اصلی سامسونگ با شارژری است که قصد خرید آن را دارید. مشخصاتی از قبیل ولتاژ و جریان ورودی و خروجی برای هر گوشی ممکن است فرق داشته باشد اگر ولتاژ و جریان آداپتوری که قصد خریدش را دارید با شارژر سامسونگ شما یکی نبود مطمئن باشید که تقلبی است.

توجه به کابل

اگر آداپتور مورد نظرکابل به همراه داشت باید کابل را هم بررسی کنید. کانکتور کابل شارژر اصل طراحی تمیز و ظریفی دارد. اگر با بررسی آن متوجه کج بودن بعضی قسمتها شدید یا شارژر تقلبی است یا به علت ضربه خراب شده که در هر صورت باید از خریدن آن صرف نظر کنید.

اتصال کابل به گوشی و آداپتور

اگر وقتی که کابل را به آداپتور و گوشی متصل می­کنید متوجه لقی آن شدید یا بالعکس با فشار آن را متصل کردید نشان می­دهد که کابل یا آداپتورشما تقلبی است وباید به فکر شارژر دیگری باشید. در شارژرهای اصلی سامسونگ درحالیکه کانکتور به راحتی و بدون فشار وارد قسمت­های مربوطه می­شود؛ به صورت کیپ درآن قرار می­گیرد و خبری از لق بودن نیست.

تشخیص گوشی به وسیله کامپیوتر

در صورتیکه گوشی خود را با استفاده از کابل به کامپیوتر مرتبط کنید باید توانایی انتقال اطلاعات را داشته باشید در غیر این صورت کابل شما تقلبی است.

بسیاری از کابل­های تقلبی فقط توانایی شارژ کردن گوشی را دارند و نمی­توانند اطلاعات را انتقال دهند.

جمع بندی

در این مقاله به روش­های تشخیص شارژر اصلی از تقلبی پرداختیم. به دلیل اینکه کپی کنندگان هرساله تلاش می­کنند حداقل موارد ظاهری را رعایت کنند، تشخیص شارژر اصلی سامسونگ کار دشواری است و نیاز به تجربه دارد. برای اینکه کمتر در دام افراد سودجو بیفتید پیشنهاد می­کنیم برای خرید شارژر اصل فروشگاه­های معتبر و دارای گارانتی را انتخاب کنید تا در صورت تقلبی بودن محصول بتوانید آن را مرجوع کنید.