اخبار شرکت‌ها

پتنت جدید سامسونگ از تولید قلم S Pen با بلندگوی داخلی حکایت دارد

پتنت‎ها، هرچند هرگز قطعی نیستند، اغلب اوقات یک ابزار سنجشی قابل قبول برای بررسی مسیری به شمار می‎روند که یک شرکت برای محصول بعدی خود در پیش گرفته است. با خیال راحت می‎توان فرض کرد که با وجود فاجعه‎ی نوت 7، سری فبلت همیشه دوست‎داشتنی سامسونگ و قلم استثنائی S Pen آن هم‎چنان پابرجا خواهند ماند. پتنت درخواستی جدیدی از سوی سامسونگ اشاره می‎کند که قلم محصولات نوت این شرکت در آینده‎ای نزدیک ممکن است آپگرید جالبی داشته باشد و برای خود صاحب بلندگویی شود.

اگر تا به‎حال قلم S Pen سامسونگ را در دست گرفته باشید، متوجه خواهید شد که کاملا باریک است، البته از کیفیت ساخت محکمی بهره می‎برد. طبق این پتنت “قلم به اصطلاح گلکسی نوت” دارای یک اسپیکر خواهد بود که ضرورتا جایگزین محافظ اسپیکر مجاور شیار قلم خواهد شد. زمانی که قلم از نوت جدا می‎شود، صدا از بین قلم عبور کرده و از طریق اسپیکری که در بالا است خارج می‎شود. زمانی که کاربر در حال استفاده از قلم است، صدا به سادگی از بین منفذی که در غیاب قلم به چشم می‎خورد، خارج می‎شود.

تبلیغات

این پتنت به شرح زیر است:

در حالتی که دستگاه جانبی (قلم نوت) در فضای اقامت خود جا گرفته است، دستگاه جانبی ممکن است مسیری را فراهم کند که خروجی صدا را از ماژول اسپیکر انتقال می‎دهد، و در حالتی که دستگاه جانبی از فضای اقامت جدا می‎شود، فضای اقامت ممکن است مسیری را به وجود آورد که خروجی صدا را از ماژول اسپیکر انتقال می‎دهد.

مشخص نیست که قلم نوت می‎تواند به لطف اسپیکر جدید داخلی تحت استفاده‎اش قابلیت‎های بیشتری داشته باشد یا فراهم کند یا خیر، ولی با این‎ وجود این ایده جالب است. همان‎طور که می‎دانید قلم S Pen در بین تمامی محصولات سامسونگ بی‎همتا است و این محصول جدید به نظر می‎رسد مختص به گلکسی نوت باشد.

این پتنت در ماه مارس (اسفندماه) سال جاری میلادی درخواست شده است و احتمال آن به خوبی وجود دارد که در گلکسی نوت 8 به کار گرفته شود. ولی با توجه به این‎که نوت 7 هم‎چنان در حالت فراخوانی وجود دارد، ممکن است سالیان سال نوری با نسل بعدی آن فاصله داشته باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن