نقد و بررسی تخصصی گوشی گلکسی A7 سامسونگ [قسمت چهارم – بررسی‌ اپلیکیشن‌ گالری، پلیرها، کیفیت‌صدا، دوربین‎ و وبگردی]

در قسمت سوم نقد و بررسی گوشی گلکسی A7 سامسونگ، به بررسی قدرت سخت‌ افزاری، سیم‌کارت، قابلیت‌های ارتباطی، پیام‌رسانی‎ و  ایمیل آن پرداختیم. هم اینک در قسمت چهارم، بخش‌های دیگر گوشی مورد بررسی و آزمایش قرار خواهند گرفت؛ با تک نیوز همراه باشید: اپلیکیشن گالری برنامه گالری گلکسی A7، توانایی چینش تصاویر بر اساس زمان یا نام […]

در قسمت سوم نقد و بررسی گوشی گلکسی A7 سامسونگ، به بررسی قدرت سخت‌ افزاری، سیم‌کارت، قابلیت‌های ارتباطی، پیام‌رسانی‎ و  ایمیل آن پرداختیم. هم اینک در قسمت چهارم، بخش‌های دیگر گوشی مورد بررسی و آزمایش قرار خواهند گرفت؛ با تک نیوز همراه باشید:

اپلیکیشن گالری

برنامه گالری گلکسی A7، توانایی چینش تصاویر بر اساس زمان یا نام آلبوم آنها را دارد. این برنامه‌ توانایی دسته بندی آنها بر مبنای رویداد انجام شده در مکان و زمان خاصی را دارد. همچنین ویژگی تشخیص چهره (facial recognition) نیز در آن وجود دارد که می‌توان بر اساس چهره فردی خاص، تصاویر مربوط به او را جستجو کرد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

با استفاده از فرمان Pinch zoom (نزدیک یا دور کردن دو انگشت روی صفحه نمایش نسبت به هم) می‌توان ابعاد عکس‌های بندانگشتی (thumbnails) را تغییر داد و همچنین می‌توان هر کدام از تصاویر ذکر شده را باز یا یسته کرد. دسته‌ای از اعمال ویرایشی (batch operations) نیز وجود دارند که کپی و حذف عکس‌ها از این موارد هستند. حتی این برنامه از چرخش عکس‌ها (image rotation) هم پشتیبانی می‌کند. زمانی که چند عکس مختلف را برای اعمال فرمانی، انتخاب کرده‌اید، با دوبار لمس متوالی هر کدام از آنها، می‌توانید آنها تک‌تک در نمای تمام صفحه تماشا کنید. (این اقدام برای انتخاب بهترین عکس از بین عکس‌های مشابه پس از عکاسی متوالی، بسیار مفید است).

برنامه گالریِ رابط کاربری تاچ‌ویز، قابلیت برقراری ارتباط با دیگر دستگاه‌ها تحت شبکه‌ای مشابه توسط DLNA و WIFI را دارد.

gsmarena_054

TouchWiz gallery

gsmarena_055

filtering by people in the shot

gsmarena_056

gsmarena_057

batch operations

تماشای تصاویر در صفحه نمایش گلکسی A7 به واسطه نمایشگر بزرگ این گوشی، پنل سوپر آمولد آن، غلظت بالای رنگ مشکی، زنده بودن رنگ‌ها و کنتراست بالای آن، بسیار لذت‌بخش است. البته فراموش نشود که در این گوشی مود تنظیم نمایشگر (screen modes) نیز وجود دارد که می‌توانید بر اساس موقعیت‌های متفاوت، از تنظیمات دلخواه خود استفاده کنید. همچنین در این بخش می‌توان کنترل این تنظیمات را به خود دستگاه سپرد تا براساس موقعیت‌ها و تصاویر مختلف، تنظیمات آن را تغییر دهد.

gsmarena_058

When selecting multiple photos you can go full-screen

موزیک پلیر

گوشی هوشمند گلکسی A7 دارای موزیک پلیر مجهزی است و باید صادقانه به این موضوع اشاره کرد که این برنامه در بین دیگر اپلیکیشن‌های پخش کننده موسیقی، دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است. جالب است بدانید که این برنامه از فرمت موزیک FLAC نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین توسط DNLA آن نیز می‌توان به موسیقی پخش شده توسط دستگاه‌های جفت شده با A7، گوش فرا داد. این اپلیکیشن از نمای پوشه‌ای موسیقی‌ها (Folder view) نیز پشتیبانی می‌کند.

gsmarena_060

Music player

gsmarena_061

DLNA support

gsmarena_062

Music square automatically builds playlists

gsmarena_063جدا از متود‌های اضافی چینش آهنگ‌ها، حالت Music square نیز وجود دارد که بر اساس علایق کاربر، می‎تواند بر روی گزینه mood یا years تنظیم شود. در حالت Mood، تنظیمات روی  mood and tempo انجام می‌شود. در گزینه years، می‌توانید متناوبا لیست پخشی از آهنگ‌های rocking ’80s، بسازید.

اکولایزر این مود در شرایط پیشفرض بر روی حالت ساده آن قرار دارد، اما در حالت پیشرفته (advanced) وضعیت خیلی بهتر است و این اپلیکیشن با آزمایش صدا، بهترین تنظیمات را برای شرایط خاص هدفون یا شنوایی کاربر تنظیم می‌کند. همچنین اجازه تنظیم دستی بخش 7 کاناله صدای اکولایزر این موزیک پلیر نیز به کاربر داده شده است.

gsmarena_063

gsmarena_064Extensive sound customizability

gsmarena_065اپلیکیشن Google Play Music (این برنامه در زمینه پخش موزیک Offline راضی‌کننده است اما در حیطه پخش Online موزیک، بسیار حرفه‌ای است) نیز در این گوشی از پیش نصب شده است. این اپلیکیشن قابلیت پخش Instant Mixes ساخته شده را دارد و آنها را مانند یک فضای ابری و یا یک music store، اجرا می‌کند.

گلکسی A7 به اپلیکیشن رادیو FM استریو نیز مجهز است که در این مورد، سامسونگ از قرار دادن آن در پرچمدار جدید خود، گلکسی اس6، خودداری کرده است. این برنامه از سرویس RDS نیز پشتیبانی می‌کند و توانایی ضبط کانال‌های رادیویی را دارد (البته در مورد بعضی فرکانس بدلیل مسائل حقوقی، این اجازه داده نشده است). در صورت ضعیف بودن سیگنال‌های رادیویی، کاربر توانایی استفاده از رادیوی اینترنتی را نیز دارد.

gsmarena_066

gsmarena_067

gsmarena_068

FM Radio with Internet radio support and broadcast recording

ویدئو پلیر

ویدئو پلیر سامسونگ نیز از DLNA پشتیبانی می‌کند و انتقال تصویر آن (screen mirroring) از راه بی‌سیم انجام می‌شود.(اما متاسفانه از خروجی MHL برای نشان دادن تصاویر در نمایشگر تلویزیون، پشتیبانی نمی‌کند). این اپلیکیشن از پخش زیرنویس هم پشتیبانی می‌کند و امکاناتی مثل  تغییر فونت، رنگ، پس‌زمینه نوشته و بعضی ترفند‌های دیگر نیز در آن وجود دارند. البته در زمان استفاده از DLNA، نحوه استفاده از آنها ممکن است تغییر کند.

این ویدئو‌ها به راحتی در مود Multi Window قابل پخش خواهند بود و کاربر می‌تواند به دلخواه خود، پنجره ویدئو را کشیده و ابعاد  آن را به نمای تمام صفحه (full-screen) تغییر دهد. همچنین قابلیت تماشای فیلم‌ها در نمای پنجره شناور (pop-up window) نیز وجود دارد.

gsmarena_069

Video player

gsmarena_070

DLNA support

gsmarena_071

player defaults to Multi Window mode

gsmarena_072

Pop Up play

این پلیر از Codecهای مختلفی پشتیبانی می‌کند که فرمت‌های MP4 و MKV با نرخ 4K نیز شامل آن می‌شود. همچنین از فرمت H.264 و نسل بعدی آن نیز پشتیبانی می‌شود. اگرچه چشتیبانی از صدای چند کاناله، از گزینه‌های اجرایی این برنامه نمی‌باشد.

خروجی صدا

گوشی گلکسی A7 به میزان بسیار کمی از هم ردیف خود، گلکسی A5، در زمینه خروجی صدا، پیشرو‌تر است. این مورد ناچیز، در مقایسه دو گوشی و یا در زندگی روزمره خیلی قابل تشخیص نیست، اما در تست‌های انجام شده، این مقدار ثبت شده است.

گوشی گلکسی A7 در هنگام اتصال به تقویت‌کننده صدا، کیفیت خروجی صدای بسیار شفافی را ارائه داد که امتیاز آن از حالت میانگین نیز بیشتر بود، تا به یکی از بهترین بازیگران این سناریو تبدیل شود.

در بقیه تست‌های خروجی صدا مثل تست صدا هدفون و یا stereo crosstalk، این گوشی خوب ظاهر شد و امتیاز راضی کننده‌ای را کسب کرده که عملا بالاتر از حد میانگین است. در پایان باید گفت که کیفیت صدای این گوشی به مراتب بسیار بهتر از دیگر گوشی‌های هم رده آن است و به همین دلیل، کارایی مناسب آن تضمین می‌شود.

Untitled

Untitledدوربین

سامسونگ در گلکسی A7، توجه بیشتری به دوربین سلفی گوشی، در مقایسه با دوربین اصلی نشان داده است. دوربین اصلی آن دارای سنسوری با دقت 13 مگاپیکسل است و از فیلمبرداری 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. دوربین جلو این دستگاه نیز دارای دقتی برابر 5 مگاپیکسل است و سامسونگ ویژگی‌های زیادی را در آن قرار داده است. زاویه دید لنز این دوربین برابر 106 درجه بوده و از این نظر بسیار واید است.

البته دوربین این گوشی بخاطر نداشتن قدرت پردازش زیاد، لرزشگیر اوپتیکال و سنسوری بزرگتر، با دوربین گوشی گلکسی نوت 4 قابل مقایسه نخواهد بود. گلکسی A7 دارای سنسوری قدیمی با نسبت 4:3 است که بشکل قابل توجهی، لنز آن از قاب پشتی گوشی بیرون زده است.

رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. اگرچه برای یافتن منو تنظیمات دوربین، به تعداد زیادی اشاره لمس کاربر نیاز است. البته کاربر می‌تواند برای راحتی کار و دسترسی سریع، 2 میانبر را برای صفحه اصلی برنامه انتخاب کند. اگرچه جایگزین بهتری از shooting modes و دکمه رکورد فیلم، پیدا نمی‌‌شود. (بهتر است که تنظیم آنها به خود گوشی محول شود)

gsmarena_073

gsmarena_074

gsmarena_075

gsmarena_076

اپلیکیشن این گوشی دارای مود تنظیم سفیدی (white balance) پیشفرض است که بطور قابل توجهی، به رنگ‌های گرم و رنگ زرد تمایل دارد. دقت رنگ آن نیز پیشتر توسط غلظت رنگ بالای نمایشگر، پوشیده شده است. در کل، کیفیت تصاویر ثبت شده برای دوربینی با دقت 13 مگاپیکسل بسیار راضی‌کننده است.

عکس‌های ثبت شده با دوربین گلکسی A7، بسیار شارپ بوده و دارای جزئیات بسیار زیادی است و  البته کمی نویز نیز در آنها دیده می‌شود. سطح محدوده دینامیکی(dynamic range level) این عکس‌ها، همانطور که از پیش انتظار می‌رفت، در مکان‌های روشن، بصورت overexposed (بسیار روشن) و در سایه‌ها و مکان‌های تاریک، بصورت underexposed (بسیار تاریک)، ثبت شده است.

Untitled.pngss

Untitled.pngss.pngs

Untitled.pngss.pngs.pngs

Untitled.pngss.pngs.pngs.pngs

در حالت HDR (که سامسونگ به آن Richtone نیز می‌گوید) مکان‎های روشن و تاریک تصاویر، بسیار بهتر از قبل ثبت شدند. خوشبختانه مود HDR این گوشی، دارای پردازش بسیار سریعی بوده و سطح نویز عکس‌ها خیلی بالا نیست.

Untitled.pngss.pngs.pngs

HDR off

Untitled.pngss.pngs.pngs.pngd

HDR on

دوربین اصلی این گوشی، قابلیت عکاسی سلفی را نیز دارد! به این صورت که قبل از شروع ثبت تصاویر، می‌بایست مکان دلخواه قرارگیری صورتتان در فریم عکس تنظیم شود و بعد از آن می‌توانید با دوربین اصلی و به صورتی اتفاقی از خود عکس بگیرید. با برگرداندن گوشی و دیدن عکس، مطمئنا صورتتان در آن مکان مورد نظر قرار گرفته است.

دوربین جلو (سلفی) این گوشی دارای ترقند زیادی است. در مود Wide Selfie، گوشی سه عدد از عکس‌های گرفته شده به روش پانازوما را در کنار هم قرار داده و آن را برای به اشتراک گذاشتن با دوستانتان آماده می‌کند. متد ثبت این تصاویر نیز به این شکل است که ابتدا مرکز عکس مشخص می‌شود و سپس باید دوربین به سمت چپ و سپس به سمت راست گردش داشته باشد.

این اقدام، به بهتر شدن تصویر شما در نقطه مرکزی عکس کمک می‌کند، هرچند در گردش دوربین به سمت چپ و راست، دقت ثبت تصاویر راضی‌کننده نبود. نکته منفی دیگر این مود، دقت پایین تصاویر ثبت شده است (میزان 2576 × 1920 پیکسل برای عکس‌های سلفی معمولی و  1648 × 2000 پیکسل برای تصاویر ثبت شده توسط مود Wide Selfie).

گوشی سامسونگ با شماره‎مدل SM-G888N0 تاییدیه وای‎فای را دریافت کرد

عکس‌های ثبت شده توسط دوربین 5 مگاپیکسلی این گوشی در مقایسه با دوربین اصلی آن دارای نویز بسیار بالایی هستند. البته باید این نکته را نیز متذکر شد که عکس‌های سلفی ثبت شده، توسط ویرایش نرم‌افزار، زیباتر بنظر می‌رسند. در تست‌های انجام شده، این ویژگی را غیر فعال کردیم و البته در نتایج بدست آمده، کیفیت‌ عکس‌ها در حالت معمولی و بدون فیلتر، بطور قابل توجهی افزایش یافته است:

Untitled.pngss.pngs.pssngs.pngd

5MP selfie

Untitled.pngss.pngs.sspssngs.pngdWide selfie

در لینک‌های زیر که تست‌های مختلف انجام شده بر روی دوربین گوشی‌هاست می‌توانید تصاویر ثبت شده توسط دوربین اصلی این گوشی را با دیگر گوشی‌ها، مخصوصا سری نوت سامسونگ، مقایسه کنید:

(لینک اوللینک دوملینک سوم)

فیلمبرداری

دوربین گلکسی A7، در بهترین حالت، توانایی ضبط فیلم‌هایی با دقت 1080 × 1920 پیکسل با نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارد. متاسفانه در این گوشی، از فیلمبرداری اسلوموشن (60 یا 120 فریم بر ثانیه) خبری نیست و حتی در رزولوشن‌های پایین نیز این تنظیمات دیده نمی‌شود. اما شاید فیلمبرداری با دقت 1080p با نرخ 30 فریم، برای یک گوشی در این سطح کافی باشد.

دوربین سلفی این گوشی نیز قادر به ضبط فیلم‎هایی با دقت 1080p در حالات landscape و portrait است (البته پیشنهاد می‎شود که از مود portrait استفاده نشود!).

دوربین اصلی این گوشی قادر است که فیلم‌های 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه را با حجم 17 مگابیت بر ثانیه ذخیره کند. صدای فیلم نیز به صورت استریو و با نرخ 256 کیلوبیت بر ثانیه و با ریت 48 کیلوهرتز ثبت می‌شود. از نظر آمار و ارقام، این اعداد بسیار راضی‌کننده‌اند اما بخاطر وجود میکروفون ضعیف در این گوشی، در تست‌های ما و در مقایسه با نوت 4، این گوشی بسیار ضعیف‌تر ظاهر شد.

فیلم‌ها ثبت شده توسط دوربین اصلی این گوشی، دارای جزئیات خوب و راضی‌کننده‌ای هستند، هرچند در مقایسه با دیگر گوشی‌ها و در همین دقت، خیلی فوق‌العاده و متعجب‌کننده نیستند. تنظیمات تراز سفیدی (White balance) آن، بسیار دقیق است، اگرچه پهنای گستره دینامیکی آن خیلی گسترده نیست و شاید این مورد یکی از دلایل دقت آن باشد. فوکوس خودکار و ممتد آن نیز تمایل زیادی به حرکت کردن و دوباره فوکوس کردن دارد.

شما می‌توانید فیلم ویرایش نشده این گوشی را که با دوربین اصلی و با دقت 1080p و نرخ 30 فریم بر ثانیه ثبت شده است را در این لینک دانلود و تماشا کنید (مدت زمان این فیلم 8 ثانیه است و حجمی برابر 17.2MB دارد)

همچنین برای بررسی کیفیت فیلم‌های ضبط شده توسط این گوشی و مقایسه آن با دیگر رقبا، می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

 

Video Compare Tool Video Compare Tool Video Compare Tool

مرورگری اینترنت

گوشی گلکسی A7 به دو مرورگر جزا و از پیش نصب شده مجهز است. یکی از آنها، مرورگر پیشفرض سیستم عامل اندروید است و دیگر نیز اپلیکیشن کروم گوگل است. هر دو مرورگر از باز شدن چندین صفحه بطور همزمان همزمان (multiple tabs) پشتیبانی می‌کنند و هر دو نیز به مرورگری ناشناس (incognito) مجهز هستند. هر دو مرورگر دارای گزینه‌ای برای تغییر مستقیم نمای مرورگر به حالت desktop هستند.

gsmarena_077

gsmarena_078

gsmarena_079Internet browser with Firefox sync

gsmarena_080

 

saving pages for offline viewing

هر دو مرورگر از حالت Multi Window و نیز tab syncing (انتقال صفحه برای مشاهده آندر دستگاهی دیگر) پشتیبانی می‌کنند. البته خبر خوبی نیز برای کاربران مرورگر Firefox داریم و آن این است که می‌توانید صفحات وب خود را ازطریق اکانت سامسونگ به دیگر مرورگرهای اینترنتی انتقال دهید. کاربران مرورگر کروم (Chrome) نیز می‌توانند صفحات وب خود را به تمام نسخه‌های مرورگر کروم در تمام دستگاه‌ها انتقال دهند.

gsmarena_081

gsmarena_082

gsmarena_083

gsmarena_084البته مرورگر کروم، ترفند دیگری نیز در آستین دارد. این مرورگر می‌تواند با فشرده کردن اطلاعات صفحات وب در سرور گوگل، قبل از ارسال به مرورگر، از میزان ترافیک مصرف‌شده کاربر بکاهد. این همان ترفندی است که مرورگر اوپرا (و همچنین مرورگر اوپرا مینی) در حالت Turbo mode از آن استفاده می‌کند.

دیگر برنامه‌های از پیش نصب شده

اپلیکیشن S Planner، برنامه تقویم پیشفرض این گوشی است و دارای 5 نمای (روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه و دستور کار) مختلف است. نماهای ماهانه و دستور کار(agenda) به صورت نیم صفحه و برای راحتی در نمایش رخدادهای روزانه هر ماه، تنظیم شده‌اند. همچینن از چند تقویم آنلاین نیز پشتیبانی می‌شود.

gsmarena_085

gsmarena_086

gsmarena_087اپلیکیشن Memo نیز از ابزارهای قدرتمند این گوشی می‌باشد و توانایی ضمیمه کردن عکس و صدا به متن‌ یادداشت شده و دسته‌بندی آنها به شکل‌های دلخواه نیز وجود دارد. این یادداشت‌ها قابلیت ذخیره شدن به صورت آنلاین را دارند و کاربر می‌تواند توسط دیگر دستگاه‌های سامسونگی خود، به آنها دسترسی داشته باشد.

gsmarena_088

gsmarena_089

اپلیکیشن ساعت این گوشی دارای بخش‌های متفاوتی همچون هشدار ساعت(alarm)، ساعت‌های جهانی، کرنومتر (stopwatch) و زمان‌سنج (timer) است. بخش هشدار این ساعت دارای گزینه‌ای بنام Smart alarm است که با فعال کردن آن، صدای زنگ در مدت چند دقیقه با شیب ملایمی زیاد می‌شود.

gsmarena_090

alarm

gsmarena_091world clock gsmarena_092

stopwatch

gsmarena_093

timer

برنامه My Files، اطلاعات حافظه گوشی را بر اساس نوع آنها (فیلم‎ها، اسناد، دانلود شده‌ها و غیره) دسته بندی می‌کند. همچنین توانایی دسترسی به حافظه داخلی یا microSD را نیز دارد. این برنامه به طور پیشفرض از سرویس Dropbox نیز پشتیبانی می‌کند و کمک آن می‌توانید اطلاعات خود را بین حافظه گوشی و حافظه فضای ابری خود، رد و بدل کنید.

gsmarena_094

gsmarena_095

gsmarena_096

برنامه Voice recorder نیز نسبتا پیشرفت کرده است. این برنامه در کنار ضبط صدا، قابلیت ثبت موقعیت جغرافیایی شما را نیز دارد. همچنین قابلیت‌های جالب دیگری نیز وجود دارند که توسط دو میکروفون موجود بر روی این گوشی، اعمال می‌شوند. برای مثال در مود Conversation، صدا شما از روی میکروفون پایینی و صدا مخاطب از روی میکروفون بالایی، ضبط می‌شود. همچنین گزینه‌ای نیز برای تبدیل صدا به نوشته وجود دارد. این اپلیکیشن از سرویس کاهش نویز محیط نیز پشتیبانی می‌کند.

gsmarena_097

gsmarena_098


gsmarena_099

gsmarena_100

در کنار اپلیکیشن Google Play store، سامسونگ برنامه Galaxy apps (دارای محتوایی انحصاری برای گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ) را نیز قرار داده است. همانند کمپانی Amazon، سامسونگ نیز در اپلیکیشن Store خود از تبلیغات آزاد استفاده کرده است.

gsmarena_101

Google Play

gsmarena_102 Galaxy Apps

gsmarena_103

Google Now

کلام آخر

گوشی گلکسی A7 به همراه دو برادر دیگر خود، با ظاهری متفاوت، یکنواختی گوشی‌های سامسونگ از نظر طراحی را از بین بردند. اما آیا این ویژگی‌های جدید هنوز هم برای تغییری بزرگ، کافی است؟!

این فبلت بواسطه ضخامت و وزن کم بدنه، فریم فلزی مستحکم و نمایشگر زیبا و بزرگ 5.5 اینچی سوپرآمولد آن، با افتخار در مقابل رقبای خود ایستاده است. اما با دیدن رقبای سری گلکسی خود، کمر فلزیش کمی خم می‌شود. زیرا با داشتن سخت‌افزاری قدرتمند و بدنه‌ای زیبا، هنوز هم با ایدآل‌های کاربران فاصله زیادی دارد. اما در این حال در زمینه نرم‌افزاری واقعا دست پُر در میدان حاضر شده است.

گلکسی A7

نکاتی کلیدی که در طی تست‌ گوشی متوجه آن شدیم:

1- گوشی گلکسی A7 واقغا خوش‌دست است و اگر چشم‌های خود را بر روی حقیقت ببندید، وجود یک نسخه از جنس طلای اصل را در دست‌هایتان حس خواهید کرد (اگر نسخه طلائی گوشی گلکسی A7 را در اختیار داشته باشید).

2- نمایشگر این گوشی بسیار باکیفیت است و شارپنس بسیار خوبی دارد. Display modes نیز اجازه تنظیم نمایشگر را براساس علایق کاربر مهیا می‌کند.

3- میزان دوام باطری این گوشی، بیشتر از آن مقداری بود که انتظار آن می‌رفت. این مقدار به رکورد گلکسی نوت 4 بسیار نزدیک بود.

4- فلسفه وجود اسلات دوگانه (هیبریدی) microSIM/microSD نیز هوشمندانه بود اما کاربرانی که به دو سیم‌کارت همزمان و تمام وقت نیاز دارند، مجبورند که به حافظه 16 گیگابایتی این گوشی، قانع شوند.

5- بقیه قابلیت‌های ارتباطی گلکسی A7 با یک گوشی 200 دلاری قابل مقایسه است. فقدان استاندارد ac وای‌فای و نبود خروجی تلویزیون نیز، از جنبه‌های منفی این گوشی است.

6- تعداد تم‌ها(Themes)ی این گوشی بسیار محدود هستند و برای کسانی که به طراحی تاچ‌ویز علاقه‌ای نشان نمی‌دهند، شاید آزار دهنده‌تر باشد.

7- قدرت سخت‌افزاری گوشی، در حد خوبی است و در نسخه‌ای با پردازنده اسنپدراگون 615، کارایی بسیار خوب آن در بازی‌های نه چندان سنگین، قابل مشاهده است.

8- بلندگوی گوشی بیشتر ترجیح می‌دهد که آرام‌تر صحبت کند!

9- لوازم جانبی درون جعبه نیز از نظر کمی و کیفی در حد بسیار خوبی هستند.

10- کیفیت صدای این گوشی بسیار به گلکسی نوت 4 نزدیک است.

11- دوربین 13 مگاپیکسلس (اصلی) آن از نظر کیفی بسیار خوب ظاهر شد ولی نه در حد یک پرچمدار. (بخاطر کاهش جزئیات و گستره دینامیکی آن)

12- دوربین 5 مگاپیسلی (سلفی) گلکسی A7 نیز در حد خوبی قرار دارد، گرچه بهتر است از نظر نرم‌افزاری بیشتر روی آن کار شود.

13- کیفیت فیلم‌های 1080p ضبط شده نیز در حد خوبی قرار دارند ولی کیفیت صدای آن می‌توانست بهتر از این نیز باشد. همچنین فقدان وجود فیلمبرداری با نرخ بالا نیز از دیگر نکات منفی دوربین گلکسی A7 سامسونگ است.

پایان قسمت نهایی

 

با تمام این تفاسیر، بنظر شما، خرید گوشی گلکسی A7 سامسونگ با قیمت 450 دلار، با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های گفته شده، به صرفه است یا نه؟!