فونت SamsungOne برای تمامی محصولات سامسونگ معرفی شد

شاید خیلی از افراد قبل از گوشی‌های هوشمند، نام سامسونگ را برای اولین بار بر روی لوازم خانه خود دیده باشند و در واقع از آن طریق برای نخستین بار با این شرکت کره‌ای آشنایی پیدا کرده باشند. در هر صورت هم اینک نام برند سامسونگ بجز گوشی‌های هوشمند بر روی یخچال‌ها، ماشین‌های لباس‌شویی و […]

شاید خیلی از افراد قبل از گوشی‌های هوشمند، نام سامسونگ را برای اولین بار بر روی لوازم خانه خود دیده باشند و در واقع از آن طریق برای نخستین بار با این شرکت کره‌ای آشنایی پیدا کرده باشند. در هر صورت هم اینک نام برند سامسونگ بجز گوشی‌های هوشمند بر روی یخچال‌ها، ماشین‌های لباس‌شویی و یا ماشین‌های ظرف شویی قابل مشاهده می‌باشد. شاید تمامی این محصولات را یک کمپانی تولید کرده باشد اما به منظور این که سامسونگ خود از این موضوع اطمینان حاصل کرده و برای مثال دسته گوشی‌های هوشمند سری گلکسی خود را نیز در این میان قرار دهد، SamsungOne را معرفی کرده است. در واقع SamsungOne به عنوان فونت یا همان حالت نوشتاری جدید این شرکت بر روی تمامی محصولاتش محسوب خواهد شد.

البته بهتر است به این موضوع نیز اشاره کنیم که SamsungOne تنها یک فونت ساده نیست. بلکه این مورد از 26 سیستم نوشتاری و همچنین بیش از 400 زبان مختلف و از طرفی بیشتر از 25 هزار نشان تجاری پشتیبانی خواهد کرد. در واقع با استفاده از این سیستم دیگر مهم نیست که در کدام کشور باشید یا به چه زبانی حرف بزنید. تنها کافی است به SamsungOne اعتماد کنید.

به منظور هماهنگی عملکرد این فونت با تمامی محصولات تولید شده این شرکت و عرضه در تمامی بخش‌های دنیا، تیم طراحی Brody Associates و همچنین تعدادی از متخصصان در این زمینه فعالیت داشته‌اند. همان طور که شرکت سامسونگ نیز در بیانیه رسمی خود اعلام کرد، این طراحی از 5 اصل تایپوگرافی تشکیل شده است:

انسان‌گرایی: شرکت سامسونگ در این حالت، دست خط ساده و ضخیم با طراحی نوشتاری مربوط به خطاطی آمیخته شده است. در حقیقت در این حالت، خطوط مکعبی دارای انحنا در بخش‌های انتهایی خود زاویه‌دار شده و از این رو بیشتر به دست خط انسان شباهت دارند.

تمایز: گوشه‌ها و زاویه‌های پویا که با دیدن آن متوجه خواهید شد که چگونه یک قوس به یک خط متصل خواهد شد و در نهایت یک تصویر کاملا شاخص را به وجود خواهد آورد. نقطه‌های برجسته و مشخص و قابل تفکیک و دنباله‌هایی که در نهایت به خوانایی هر چه بهتر متن منجر خواهد شد. تمامی این موارد همانند ژن‌های فونت SamsungOne عمل خواهند کرد و در کنار یکدیگر SamsungOne را خواهند ساخت.

جهان‌گرایی: همانند DNA و ژن‌های انسان این فونت قرار است تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت را برای تمامی کاربران و خریداران موجود در دنیا یکسان‌سازی نماید.

تخصص‌گرایی: اصول مربوط به طراحی با دست که دارای روش‌ها و طراحی‌های خاصی نظیر صعود و فرود هستند در این بخش لحاظ شده است. از طرفی تمامی کاراکترها با ظرافت بسیار خاصی در کنار هم قرار گرفته‌اند تا ثبات متون حفظ شود.

خوانایی و مقیاس‌پذیری: ساختار حروف به شکلی طراحی شده است با هم بتواند در ابعاد کوچک خودنمایی کند و هم در حالت بزرگ شده و در اندازه بزرگ، ساختار شکیل خود را از دست ندهد. فاصله میان کاراکترها به خوبی رعایت شده است و از این رو خوانایی آنها نیز بسیار مناسب و قابل رضایت است. علاوه بر آن به میزان تعیین شده‌ای جزئیات نیز به کاراکترها اضافه شده است تا در نهایت به خوانایی هر چه بهتر آن در ابعاد مختلف متون کمک نماید.

در بخش زیر می‌توانید از زبان Neville Brody، طراح و تایپوگراف مشهور، فلسفه پشت این فونت نوشتاری را دریابید:

[aparat]http://www.aparat.com/v/9Zh8V[/aparat]

این فونت بسیار واضح و از طرفی فوق العاده خوانا است. نظر شما در مورد این نوع از نوشتار چیست؟ آیا شما به قرارگیری چنین فونتی بر روی تلویزیون، گوشی‌ هوشمند، یخچال یا دیگر لوازم جانبی خانه موافق هستید؟ لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید؛

تبلیغات :

buy Neuralink