حافظه‌های جانبیکامپیوتر

حافظه SSD جدید ۴ ترابایتی سامسونگ ۱۴۹۹ دلار قیمت دارد

درایوهای حالت جامد از 4 سال قبل که اینتل درایو حالت جامد 60 گیگابایتی خود را روانه‎ی بازار کرد، روز به روز بیشتر در دسترس عموم قرار می‎گیرند. سری SSDهای 850 EVO سامسونگ یکی از محبوب‎ترین درایوهای حالت جامد در بازار است و شما می‎توانید مدل 500 گیگابایتی را با هزینه‎ای نزدیک به 150 دلار از آمازون تهیه کنید.

حالا، شرکت سامسونگ نسخه‎ی 4 ترابایتی پرفروش ترین SSD خود را معرفی می‎کند که به خوبی باید برای ذخیره‎سازی هر مقدار محتوایی کافی باشد. این مدل 4 ترابایتی قیمت سنگینی برابر با 1499 دلار دارد، به عبارت دیگر هر گیگابایت معادل 0.37 دلار ارزش خواهد داشت. در مقایسه با مدل‎‎های کوچکتر این قیمت به نسبت مدل 500 گیگابایتی و قیمت 154.84 دلاری آن اندکی تنها بیشتر است، چون در مدل مذکور ارزش هر گیگابایت 0.31 دلار خواهد بود. وب‎سایت AnandTech از نظر بهبود عملکرد و ظرفیت بزرگ این مدل 4 ترابایتی را مورد تحسین قرار داده است.

سامسونگ امیدوار است با محصول جدید خود کاربران حرفه‎ای نظیر ادیتورهای ویدئو و گیم دوستان جدی را به سمت خود جلب کند، حتی با آن‎که سرعت خواندن و نوشتن هاردهای حالت جامد سری 850 EVO به ترتیب برابر با 540 و 520 مگابایت در ثانیه است. برای کاربران شرکتی، اوایل سال جاری سامسونگ یک درایو حالت جامد 15.36 ترابایتی را معرفی کرد که ادعا می‎کند بیشترین ظرفیت را در بین SSDها در جهان دارد.

فروش مدل 4 ترابایتی درایو حالت جامد 850 EVO سامسونگ از 10 مرداد ماه در آمازون شروع خواهد شد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا