سال آینده منتظر عرضه‌ی هارد جامد 60 ترابایتی سیگیت باشید

این روزها وقتی که صحبت از حجم بالای ظرفیت هاردهای مکانیکی و جامد صحبت می‌شود، جای تعجب چندان زیادی وجود ندارد. اما اگر به شما بگوییم که سال آینده قرار است هاردهای جامد 60 ترابایتی وارد بازار شوند، چه واکنشی نشان خواهید داد؟! روز گذشته شرکت سامسونگ در اجلاس حافظه‌ی فلش که در شهر سیلیکون وَلی […]

این روزها وقتی که صحبت از حجم بالای ظرفیت هاردهای مکانیکی و جامد صحبت می‌شود، جای تعجب چندان زیادی وجود ندارد. اما اگر به شما بگوییم که سال آینده قرار است هاردهای جامد 60 ترابایتی وارد بازار شوند، چه واکنشی نشان خواهید داد؟!

روز گذشته شرکت سامسونگ در اجلاس حافظه‌ی فلش که در شهر سیلیکون وَلی برگزار شده بود، شرکت بزرگ سیگیت رسما خبر عرضه شدن هارد جامد 60 ترابایتی خود تا سال آینده را اعلام کرد. اگر سیگِیت بتواند همانطور که برنامه‌ریزی کرده، هارد جامد 60 ترابایتی خود را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد، می‌توانیم شاهد عرضه شدن هاردی با 4 برابر ظرفیت فعلی هارد جامد Samsung’s PM1633a با ظرفیت 15 گیگابایت باشیم.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

سیگیت اعلام کرده که این هاردها مخصوص سرورها و دیتاسنترها بوده و می‌تواند نیاز بسیاری از افراد را تامین کند چرا که این روزها تقاضا برای سرویس‌های ویدئوی آنلاین، بازی‌های کامپیوتری و … بسیار زیاد شده و دیگر هاردهای قدیمی و با ظرفیت پایین، نمی‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

هارد جامد و فوق العاده قدرتمند جی.اسکیل، با رابط PCI-Express معرفی شد!

این هاردها با داشتن استاندارد SAS، در اندازه‌ی استاندارد 3.5 اینچی تولید خواهند شد و خبری از هاردهای ضخیم و با اندازه‌ی بسیار بزرگ نخواهد بود.

باید اشاره داشته باشیم که سیگیت هیچ اطلاعات فنی در مورد این هارد جامد را اعلام نکرده، اما اینطور که مشخص شده این هارد جامد با داشتن یک معماری پیچیده و فوق‌العاده انعطاف‌پذیر، می‌تواند امکان تولید هاردی با همین اندازه و معماری و البته با ظرفیت 100 ترابایت را نیز میسر سازد.